Bacora pisaČeské stáje pokračují i v nové sezóně v úspěšném sbíraní italských dotací. Čtvrteční mítink v Pise v tomto směru dopadl nejlépe pro pětiletého valacha Scuderie Tania z lotu Josefa Váni staršího CHARLES STREET (Helmet), který s Ondřejem Velkem v závěru Premio Lexou (pp, 5+, 3500 m, 10.000 €, záznam) lehce odskočil od soupeřů a svůj premiérový překážkový triumf získal s přehledem 9 délek.

Druhý skončil  tempo udávající Punch du Rheu (Martaline) trenéra Zdeňka Seménky, v jehož sedle byl Jan Faltejsek. Méně štěstí mel Prouchki (Martaline), který po chybě na jedné z proutěnek ztratil svého jezdce Pavla Složila mladšího.

Další umístění vybojoval tříletý Bacora (Gutaifan) ze stáje MUDr. Nieslanikové, který v druhém letošním startu skončil těsně druhý v prodejní Premio Uliveto Terme (3, 1500 m, 4.950 €). Peníze veze i čtyřletý Illico Clermont (Lauro) Scuderie Aichner za čtvrté místo z úvodní Premio Corinto (stch, 4, 3500 m, 14.300 €, záznam), v níž však porazil jediného soupeře. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net