Saudi Cup Logo ENGPořadatelé nejbohatšího dostihu světa Saudi Cupu dnes zveřejnili kompletní seznam koní, přihlášených do mítinku, jehož vrcholem je zmíněný 20 miliónový Saudi Cup, v němž však bude v rámcových dostizích rozděleno dalších 15,1 miliónu dolarů. Jak už bylo dříve oznámeno, na mítink byl přihlášen i dvojnásobný Kůň roku Nagano Gold (Sixties Icon), vedle něj však na přihláškách najdeme i jeho dřívějšího tréninkového druha Partenita (Invincible Spirit), nyní připravovaného Buupatem Seemarem v Dubaji. Na mítink bylo přihlášeno rekordních 70 Gr.1 vítězů.

 
Zástupce Syndikátu V3J Nagano Gold je hlášen do dvou dostihů. Větší šanci na účast má v půl miliónem dolarů dotovaném The Saudi International Handicapu na 2100 m, který se běží den před samotným Saudi Cupem a ve kterém loni obsadila deváté místo Zariyannka (First Defence). V dostihu, do kterého je hlášeno 158 koní, se dělí v handicapu o 25. pozici. Mezi uchazeči jsou kromě domácích též zájemci z Norska, Kataru, Bahrajnu, Uruguaye, Švédska, Itálie, Španělska a Řecka.

Seznam přihlášek do všech dostihů mítinku Saudi Cup

Druhý cíl Nagano Golda sobotní The Red Sea Turf Handicap na 3000 metrů o 2,5 miliónu dolarů sice přilákal "jen" 117 koní, ale konkurence je v něm podstatně silnější. Český zástupce se v něm svým handicapem řadí do šesté desítky uchazečů, mezi nimiž najdeme třeba i německého derby vítěze Sisfahana (Isfahan) či japonské sériové grupové vítěze Authority (Orfevre) a Deep Bond (Kizuna), kteří disponují nejvyšším handicapem. Jejich 62 kg je o 9,5 kg více, než kolik má Nagano Gold. Do tohoto dostihu je přihlášen i lídr české Klasifikace 2021 nyní čtyřletý Partenit (Invincible Spirit), nyní trénovaný v Dubaji. Bývalý svěřenec Václava Luky mladšího je též hlášen do The Riyadh Dirt Sprint (1200 m, 1,500.000 $) na písku, The 1351 Turf Sprint (1351 m, 1,500.000 $) na trávě a The Neom Turf Cup (2100 m, 1,500.000 $), který se též koná na travnatém povrchu.     

Nejvyšší počet přihlášek podali domácí stáje, z více jak 700 zahraničních přihlášek z 22 různých zemí přišlo přes 90 z Japonska a dokonce více jak 150 ze Spojených států. Jedním z přihlášených Američanů je i vítěz Breeders' Cup Classic Knicks Go (Paynter), který loni v Saudi Cupu skončil čtvrtý, dalším velkým jménem je vítěz Breeders' Cup Dirt Mile Life Is Good (Into Mischief). Mezi 152 přihlášenými do vrcholu mítinku nechybí ani obhájce loňského vítězství anglický Mishriff (Make Believe), kolébku turfu zastupuje i vítěz Coronation Cupu (Gr.1) Pyledriver (Harbour Watch). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net