Anawa22Tři dny poté, co se loňský vítěz Zlatého poháru EŽ Praha Sternkranz (Kamsin) stal prvním českým vítězem letošní sezóny, když v Pise ovládl tamní proutky pro pětileté a starší, má český turfu i svého prvního rovinového vítěze. Na pískové dráze v Dortmundu se jím stala čtyřletá hnědka ze stáje Dr. Nieslanikové ANAWA (Rasjaman), která s podporou amatérky Sabiny Mokrošové o jeden a čtvrt délky ovládla tamní čtyřkový handicap na 1700 metrů o 4.100 €.

 
Svěřenkyně Miroslava Nieslanika, jejímž dosavadním největším úspěchem bylo říjnové vítězství v chuchelské čtyřce, nastupovala po prosincovém druhém místě na stejné dráze do Preis der Viererwette (záznam) jako druhá šance. Sabina Mokrošová s ní od počátku hlídala z druhé pozice čelo, na konci protější roviny přešla do vedení a v cílové rovině se jí podařilo odrazit nápor soupeřů a ukořistit první rovinové vítězství pro českého koně v letošním roce. 

Velmi dobře si vedl i Donn Clifs (Canford Cliffs), který se Sabinou Mokrošovou skončil třetí v úvodním dostihu mítinku "Hals & Bein 2022"-Rennen (Agl. IV, 4+, 1200 mP, 4.500 €), poslední zástupce oranžovobílých barev Sepius (Rio De La Plata) doběhl v Auf Wiedersehen am 16. Januar 2022-Rennen (Agl. IV, 4+, 2500 mP, 4.500 €) sedmý. (miv)

        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net