Pisa BartosDnešní dostihové odpoledne v Pise završilo letošní italskou překážkovou sezónu. Mítink obsadil čtyřmi svěřenci trenér Josef Váňa, a přestože byli všichni v dostizích za peníze, na vítězství tentokrát nikdo z nich nedosáhl. Nejlepším výsledkem bylo třetí místo Cheap Thrilla. Ze dvou prvenství se ale radoval Josef Bartoš.


V úvodní Premio Ilai Picchi (4l., handicap, siepi, 3200 m, 15.400 euro, záznam) potvrdil roli favorita svěřenec Paola Favera Padrinho (High Chaparral). Josef Bartoš ho přiměl v cílové rovině k silnému finiši, díky kterému až téměř u cílového mezníku o nos porazil o dva kilogramy méně nesoucího Aventuse (Zebedee) se Sylvainem Mastainem. Přibližně dvě délky ztrácel na vítěze v cíli lepší ze svěřenců Josefa Váni Cheap Thrill (Ramonti), kterého vedl Patrick Boekhout. Klisna National Velvet (Sinndar) vedená Dominikem Pastuszkou již měla na pátém místě na nejlepší v cíli větší ztrátu.

Silný progres Mezajyho (Makfi) v cílové rovině zajistil Josefu Bartošovi v Premio Leap Year (5+, siepi, 3500 m, 14.000 euro, záznam) nejen vítězství, ale i čtvrtý titul zdejšího překážkového šampiona. Pod jeho vedením kůň trenéra Paola Favera dominoval o více než délku před Panta Rhei (Kingsfort). Mezi třemi nejlepšími v cíli chyběl Josefem Váňou vedený favorizovaný Kazoo (Lateral), který se musel spokojit až se čtvrtou příčkou. Po pauze se mu zatím nedaří tolik, jako v první půlce roku. Další svěřenec trenéra Váni Option Be (Nickname) a Patrick Boekhout uzavřeli tabulový doběh. Le Moulleau (Silver Frost) nestartoval. 

A škrtnutý byl také Edef Xam (New Approach) z hlavního dostihu, Premio Armando Carangio (3l., siepi, 3500 m, 17.600 euro, záznam), takže ž. Josef Váňa ml. tak dnes startoval jen jednou. V dostihu opět usiloval o vítězství Josef Bartoš, ale nakonec se musel o krk spokojit s druhým místem za Time Fatal (Ramonti). V jeho sedle byl Alessio Pollioni. (mze) 

Související článek: Josef Bartoš a Josef Váňa st. znovu šampiony na překážkách v Itálii
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking