Bartos VanaPřestože před dnešním závěrečným dostihovým dnem italské překážkové sezóny vedl mezi jezdci o jedno prvenství Josef Váňa ml., zdejším šampionem se stal už počtvrté Josef Bartoš. Ten si totiž dokázal připsat v Pise double a porazil tak o jedno vítězství Josefa Váňu, který startoval pouze jednou. Už podruhé se ale dokázal stát šampionem mezi trenéry překážkových koní Josef Váňa st., jehož svěřenci letos na Apeninském poloostrově triumfovali 42x (loni si připsal o jedno vítězství více).


Josef Bartoš v sezóně 2014 dokázal přerušit nadvládu mutišampiona Raffaele Romana mezi italskými překážkovými jezdci. Češi tak v posledních pěti sezónách kralují zdejším překážkovým jezdcům. Josef Bartoš byl nejlepším italským překážkovým jezdcem už čtyřikrát (v roce 2014 - 32 vítězství, 2015 - 59 vít., 2016 - 35 vít. a letos 28 vít.), zatímco Josef Váňa ml. kraloval šampionátu v loňské sezóně se 36 vítězstvími.
Od počátku letošního roku Josef Váňa s náskokem šampionát vedl, ale v létě už tak často nevyhrával a od podzimu oba čeští jezdci mezi sebou vyrovnaně bojovali.
 

Pořadí šampionátu jezdců v sezóně 2018 na překážkách v Itálii:
1. Josef Bartoš - 28 vít.
2. Josef Váňa ml. - 27 vít.
3.  Raffaele Romano - 15 vít.
4. Jiří Kousek - 13 vít.
5. Jan Faltejsek - 12 vít.
Do první desítky jezdců patří ještě šestý Jan Kratochvíl (11 vít.)

 

Pořadí šampionátu trenérů v sezóně 2018 na překážkách v Itálii:
1. Josef Váňa st. - 42 vít.
2. Paolo Favero - 33 vít.
3.  Raffaele Romano - 28 vít.
4. Ilaria Saggiomo - 7 vít.
5. Greg Wroblewski - 5 vít.
Do první desítky trenérů patří ještě šestý až sedmý Radek Holčák a Pavel Poles (po 3 vít.), a dále Stanislav Popelka, Zdeněk Sménka a Tomáš Váňa, jejichž svěřenci tu zvítězili dvakrát.

Michaela Zemanová

Související článek: Čtyři umístění na závěr italské překážkové sezóny    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking