epsomderby zamrDo Derby Stakes (Gr.1) v Epsomu, nejstarší modré stuhy na světě, podle níž posléze zavedla podobný dostih jako vrchol svého kalendáře tříletých koní většina zemí, bylo pro ročník 2020 přihlášeno 356 ročků. Největší část z nich poslal nejúspěšnější tým posledních let Coolmore, který přihlásil celkem 75 ročků.

Je mezi nimi i v říjnu na Tattersalls October Yearling Sale za 3,4 miliónu gns vydražený hřebec po Galileo z Shastye, pravý bratr letošního vítěze Gr.2 Beresford a v ante-post sázkách pátého favorita Derby 2019 hřebce Japan.

Galileo (Sadler's Wells) je vedle něj otcem dalších 53 přihlášených hřebců a klisen, navíc jeho synové Australia, Frankel a New Approach mají mezi přihlášenými 24, 22 a 5 ročků. Dubawi (Dubai Millennium) má na Derby 2020 13 želízek v ohni včetně toho nejžavějšího - za 3,5 miliónu gns stájí Qatar Racing zakoupeného nejdražšího ročka letošního roku, syna vynikající Dar Re Mi (Singspiel). Další Dubawiho nadějí je roček z vítězky Oaks 2014 Taghroody z chovu šejka Hamdana. Taghrooda byla prvním klasickým vítězem hřebce Sea The Stars (Cape Cross), vítěze Epsom derby 2009, jehož syn Harzand jej o 7 let později napodobil. O pokračování úspěchů linie se za 2 roky pokusí 5 ročků z prvního Harzandova ročníku, Sea The Stars má přihlášeno 18 potomků. (miv)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking