Stronger together4Pouhých 6 dní poté, co jejich Josephino (Pearl Secret) vyhrál v Chantilly handicap o 40 tisíc eur, se stáj Jany Dufkové a trenérky Ingrid Janáčkové Koplíkové může těšit z dalšího úspěchu. Zasloužil se o ně tříletý STRONGER TOGETHER (Buratino), který v pondělí ovládl dostih Classe 2 v Nancy, původně plánovány už na 12. listopadu, kdy se však celý mítink kvůli mlze odložil. Ve své zatím nejúspěšnější sezóně si trenérka připsala 15. vítězství, z nichž 9 získali její svěřenci na francouzských drahách.

 
Clementem Lecoeuvrem vedený Stronger Together nastupoval do Prix Comte de Vaudemont (3, 2000 m, 22.000 €, záznam) jako druhá šance. Po nervóznějším úvodu se usadil na čtvrtém místě, kde cválal až do závěrečného oblouku, v němž si před tamní krátkou rovinkou zlepšil pozici a do cílové roviny už vbíhal hlava-hlava s vedoucím koněm. V závěru přišla ještě se silným útokem outsiderka Mashkalove (Reliable Man), ale i její nápor dokázal druhý z Českého derby odrazit a o hlavu zvítězil.

Nepřehlédněte: Lady in Pink odchází do chovu. Jejím prvním partnerem bude populární coolmorský Sioux Nation

V Nancy startovala také Andished (Adlerflug), která s Coralií Pacaut doběhla v Prix de la Ville de Vandoeuvre (Classe 3, 4+, 3000 m, 17.000 €, záznam) na sedmém místě. (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net