LadyinPInk3Čtyřletá hnědka Lady in Pink (Adlerflug) ukončila dostihovou kariéru a odchází do chovu. V jedničkové společnosti několikrát umístěná klisna, která loni proběhla jako první cílem Ceny prezidenta republiky, o kterou však po pozitivním nálezu antidopingové kontroly přišla, bude mít ve své první sezóně v chovu velmi atraktivního partnerka. Monsunova vnučka za ním vyrazí do irského Coolmoru, kde na ní čeká nejžádanější rovinový plemeník Anglie a Irska roku 2019 Sioux Nation (Scat Daddy).

 
Sioux Nation byl na dráze špičkovým dvouletkem, který zvítězil Norfolk Stakes (Gr.2) a poté i Phoenix Stakes (Gr.1), ve třech letech bylo jeho největším úspěchem vítězství v Lacken Stakes (Gr.3) na 1200 metrů. Ve své úvodní sezóně připustil přes 240 klisen a letos obsadil druhé místo v žebříčku evropských debutantů za Havana Grey (Havana Gold). Celkem 42 jeho dvouletkům se podařilo zvítězit, tři z nich zvítězili v blacktype dostizích, kde se dalších 8 jeho potomků dokázalo umístit. Mezi jeho vítězi najdeme i ryzáka stáje The Sons of Sharpour Hidden Colony, který v září vyhrál v Chuchli trojku na 1200 metrů a poté finišoval druhý za Salt Mix (Gutaifan) v Gerschově memoriálu (I.k.). Sioux Nation letos připouštěl za 10.000 €, po úspěchu jeho úvodního ročníku hřebcův poplatek stoupl na 17.500 €.

Lady in Pink nebude cestovat do Irska sama. Spolu s ní pojede do Coolmoru, ale na jeho National Hunt pobočku Castle Hyde Stud, vítězka Jarní ceny klisen (L) a slovenské Velké jarní (L) Eternity (Power). Jejím třetím partnerem bude vítěz anglického St. Legeru (Gr.1) a Grand Prix de Paris (Gr.1) Kew Gardens (Galileo), který se s dostihovou kariérou rozloučil v říjnu 2019 vítězstvím v Long Distance Cupu (Gr.2) v rámci British Champions Day, v němž o nos zdolal Stradivaria (Sea The Stars). I on patří k nejžádanějším hřebcům a ve své úvodní sezóně byl se 198 partnerkami nejvíce využívaným debutantem v ostrovním chovu. Jeho připouštěcí poplatek byl letos 5.000 €.

Nepřehlédněte: Hledáte zajímavou chovnou klisnu? Na prodej je slovenská zimní královna

Kdo bude partnerem třetí z chovných klisen Lokotransu Santa Padrony (Muhtathir) zatím není jisté. "Zřejmě to bude jeden z dvojice Bathyrhon - Mare Australis," uvedl pro naše stránky manažer stáje Michal Lisek. Bathyrhona (Monsun), někdejšího účastníka Českého derby, posléze předního vytrvalce ve Francii a dnes tamtéž jednoho z nejžádanějších překážkových plemeníků, není třeba blíže představovat. Pětiletý ryzák Mare Australis (Australia) je vítězem Prix Ganay (Gr.1) a Grand Prix de Chantilly (Gr.2) na vytrvaleckých tratích, který svou kariéru zakončil patnáctým místem v letošní Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1), v níž jej vedl Bauyrzhan Murzabayev. Kariéru plemeníka zahájí na Haras de la Hetraie, který za jeho služby žádá 4.500 €.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net