Trojnásobný tuzemský Kůň roku NAGANO GOLD (Sixties Icon), který letos debutoval v chovu Rabbitu Trhový Štěpánov, brzo tuzemský chov opustí. Jeden z nejúspěšnějších koní, jaký byl kdy v Česku připravován, odcestuje na počátku prosince do Polska, kde by strávit svou druhou připouštěcí sezónu. Jeho novým domovem se stane Stadnina Koni Konary pana Jarka Zalewského, nacházející se zhruba 60 kilometrů od českých hranic nedaleko Wroclawi.


"Věřím, že tam dostane zajímavější příležitost, než jakou dostal letos v Česku," vysvětluje důvody odchodu hřebce jeden z jeho spolumajitelů Václav Luka starší. "Českým chovatelům však nadále zůstává k dispozici, pro mnohé bude stát blíž, než kdyby připouštěl třeba na Moravě," podotýká Luka.
 
Za pouhých 3.500 gns jako hříbě zakoupený Nagano Gold získal během šesti sezón na dostihové dráze 7 vítězství, 7 druhých a 5 třetích míst z 31 startů a vydělal 8,303.380 Kč. Vítěz klasického St. Legeru (L) vyhrál dva listed dostihy ve Francii, ještě cennější jsou jeho druhá místa v Gr.1 Grand Prix de Saint-Cloud a především v Hardwicke Stakes (Gr.2) v Ascotu, kde poté, co byl v úvodu dostihu poškozen vítězem Epsom derby Masarem, předvedl fantastický finiš, nejsilnější z celého kvalitou nabitého pole. Letos zahájil chovnou kariéru v Rabbitu Trhový Štěpánov, kde připustil 9 plnokrevných klisen. (miv)

Nepřehlédněte: Jaroslav Myška koupil proutěnkáře za 80 tisíc eur, Lokotrans získal pět nových posil včetně bratra breederscupové vítězky
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net