KobezPo sobotní seanci věnované ročkům pokračovala listopadová dražba společnosti Arqana v pondělí další částí, jejímž středobodem byli koně v tréninku. Podobně jako sobota i pondělí přilákalo řadu českých stájí s cílem posílit své stáje před příští sezónou. Zaujali především žokej Jaroslav Myška a stáj Lokotrans - první investoval nemalé částky do koní, kteří již ukázali slibný potenciál, druhý věnoval pozornost především nestartovavším dvouletkům atraktivních rodokmenů.

 
Hodně slibným koněm by mohl být za 80.000 € vydražený polokrevný IN THE BOX (lot 389), kterého získal Jaroslav Myška. Čtyřletý polobratr překážkového listed vítěze z Auteuil Campera (Fragrant Mix) rodiny vynikajících překážkových koní se na dráze představil jen jednou v říjnu v Cholet, kde suverénně opanoval proutěnky na 3800 metrů o 22 tisíc eur.

Vedle něj Myška vydražil za 20.000 € tříletého valacha SCAR ROCKS (Wootton Bassett) (lot 229), který má za sebou tři starty na vytrvaleckých tratích, z nichž vytěžil jedno druhé a dvě čtvrtá místa. Aktuální francouzský rating činí 34 kg. Scar Rocks je polobratrem dvojnásobného listed vítěze Ateem (Dark Angel).

Bratr vítězky Breeders' Cupu do stáje Lokotrans

Hned pět koní koupila stáj Lokotrans, která věnovala největším pozornost dvouletým dosud nestartovavším koním. Za 17.000 € získala z Aga Khanova chovu pocházejícího SHURAYK (lot 201), syna jedničky francouzských plemeníků Siyouni (Pivotal), kterého dosud připravoval JC. Rouget. Shurayk je druhým potomkem francouzské vítězky Shumaila (Azamour), klisny z výborné rodiny, jejíž první potomek, tříletá klisna Soumera (Charm Spirit), získala jedno vítězství v Chantilly. 
  
Hodně zajímavý původ má i v USA narozený bělouš KOBEZ (lot 247), syn Mizzen Masta (Cozzene), otce bývalého krabčického plemeníka Midshipse. Matka Louvain (Sinndar) zvítězila v Miesque Stakes (Gr.3) a dvou listed dostizích, nicméně ještě lépe si vede v chovu, kde dala tři blacktype vítěze. Jedním z nich je klisna Flotilla (Mizzen Mast), pravá sestra nové posily Lokotransu, která jako dvouletá zvítězila v Breeders' Cup Juvenile Fillies Turf (Gr.1) a ve třech letech ovládla klasickou Poule d'Essai des Pouliches (Gr.1).

Také za 7.000 € angažovaný německý rodák UPRIGHT (lot 242), syn předního plemeníka Protectionist (Monsun), je polobratrem blacktype koní. Jeho matka Ungarin (Goofalik), v listed umístěná pravá sestra čtyřnásobného Gr.1 vítěze Ungara, již dala Gr.3 umístěnou Umirage (Monsun), listed umístěného Ustilago (Lando) a také Ulyssese (Sinndar), který doběhl třetí v Gd2 proutěnkách.

Jediným dvouletkem, který už má nějaké dostihové zkušenosti, je hnědák MARANELLO ROSSO (Al Wukair) (lot 341), za kterého Lokotrans zaplatil 16.000 €. Syn jednou umístěné Starshine (Danehill Dancer) absolvoval 5 startů, v prvních dvou obsadil čtvrtá místa, poté se již neumístil. Jeho francouzský rating má hodnotu 32,5 kg. 

Vedle dvouletků koupila stáj také čtyřletou WONDER WOMAN (Triple Threat) (lot 416l), která by měla posílit překážkovou část stáje. Polosestra Aigle Vaillanta (Wings of Eagles) vyběhla loni 2x v dostizích přes proutěné překážky, v nichž obsadila jedno čtvrté a jedno šesté místo. Letos neběhala.

Polosestra Anima Rock k Ingrid Janáčkové Koplíkové

Nakupovala i Ingrid Janáčková Koplíková, která za 28.000 € vydražila dvouletou francouzskou rodačku BALLERINU (Taareef) (lot 349). Polosestra Anima Rocka, prvního blacktype koně po Shamalganovi (Footstepsinthesand), má za sebou 6 startů, z nichž vytěžila jedno vítězství, dvě druhá a jedno třetí místo a vydělala 22.590 €. Do Česka přichází s velmi slušným ratingem 39 kg.

Druhá trenérčina akvizice, za 12.000 € získaný dvouletý GANIBET (Almanzor) (lot 269), na svůj první start zatím čeká. Ve Francii narozený hnědák je druhým potomkem 6x umístěné Gakku (Pivotal), jejímž největším úspěchem bylo čtvrté místo v listed River Eden Fillies' Stakes.

Do dražby se aktivně zapojil i trenérčin otec Zdeno Koplík, který za 6.500 €  získal jednou startovavšího BINT AL JNOB (Al Wukair) (lot 215), polobratra v anglických listed umístěného Aljady (Bated Breath).

Pětice koní od bloodstock agentů

Také oba u nás aktivní bloodstock agenti nezůstali pozadu a celkem koupili pro tuzemské zájemce 5 koní. Pod trojicí je podepsána Hana Juránková, která získala dvě dvouleté a jednu tříletou klisnu.

Za 5.500 € zakoupená dvouletá HAPPY SCARLET (Ultra) (lot 241) vyběhla 3x, získala jedno čtvrté místo a má rating 30 kg. Za 7.500 € získaná CERCA TROVA (Morandi) (lot 250) je zkušenější, má za sebou už 7 startů, z nichž vytěžila dvě třetí a dvě pátá místa a rating jen o málo vyšší - 30,5 kg. Tříletá YELLOW CURRY (Al Wukair) (lot 329), zakoupená za 8.500 €, už běhala 9x - třikrát loni a šestkrát letos. Lepší formu ukázala jako dvouletá, kdy ze tří startů získala jedno vítězství a dvě umístění, letos ze šesti startů získala tři umístění. Dcera listed vítězky Faustina (Antonius Pius) má rating 34 kg.

Zatímco Juránková se soustředila na koně do rovin, Tomáš Janda hledal nové koně do překážkových dostihů. Nepochybně velmi zajímavým je sedmiletý valach QUART DE GARDE (Kapgarde) (lot 394) zakoupený za 17.000 €. Polobratr pěti koní umístěných v překážkových blacktype dostizích absolvoval během 5 sezón 25 překážkových startů, získal 3 vítězství, 13 umístění, 66.168 € a rating 55 kg. Překážkový rodokmen má i za 4.000 € získaný tříletý dosud nestartovavší JE SUIS SANS PEUR (Joshua Tree) (lot 415). 

Miloslav Vlček     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net