Ascalona2Nabídka Katalogu plnokrevníků se rozšířila o jednu chovnou klisnu. Aktuálně stojí na Slovensku, ale jen cca 40 km od Břeclavi či Hodonína. Má za sebou úspěšnou dostihovou kariéru kterou korunovalo vítězství ve slovenské Ceně zimní královny (I.k.), na svém kontě má i umístění z klasického dostihu.

 
Devítiletá ASCALONA má navíc velmi dobrý rodokmen. Otec Lilbourne Lad (Acclamation), další z řady plemeníků, kteří odešli do chovu hned po úspěšné kariéře ve dvou letech, vyhrál Railway Stakes (Gr.2) a doběhl druhý v Middle Park Stakes (Gr.1). Po pěti sezónách v irském chovu jej zakoupili turečtí chovatelé.

Matka Art Work (Zafonic) jako tříletá jednou vyhrála, v chovu dala 6 startujících potomků, z nichž se všem podařilo zvítězit. Bába Bayswater (Caerleon), taktéž vítězka, je pravou sestrou skvělého Tenbyho, Gr.1 vítěze ve dvou letech a jednoho z nejlepších tříletků sezóny 1993 a sestrou či polosestrou řady dalších skvělých blacktype koní. 

Klisna letos přivedla na svět svého prvního potomka, připouštěná však letos nebyla.     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net