lot 825 noriskatallVe čtvrtek skončila v Deauville Podzimní mixed dražba společnosti Arqana, na které bylo letos nakoupeno výrazně více koní pro české stáje než v předchozích letech. Spokojeni mohou být i pořadatelé, neboť z nabídnutých 675 koní našlo nové majitele 515 (76%) z nich a průměrná cena dosáhla hodnoty 28.217 €. Závěrečné dny byly věnovány především koním pro překážkové dostihy a přinesly další nákupy pro tuzemský dostihový provoz.

 
Ještě ve středu získal Tomáš Janda dva ročky překážkových rodokmenů. Za 6.500 € zakoupil hřebce CRITOT DE CERISY (lot 691), syna nám dobře známého Bathyrhona (Monsun). Hřebec je prvním potomkem klisny Fag Yongy (Motivator), polosestry v listed umístěného Mr French (Mr Sidney).

O 500 € lacinější hnědák, nabízený jako lot 618, je dalším Jandou zakoupeným potomkem plemeníka Spanish Moon (El Prado), vítěze Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1) a již úspěšně prověřeného překážkového plemeníka. I on je prvním potomkem své matky, dvojnásobné francouzské vítězky Zip Code (American Post).

Čtvrteční seance byla věnována odstávčatům, kterých by do Česka mělo přijít minimálně pět. Hodně zajímavým nákupem je Hanou Juránkovou za 47.000 € získaný ryzák (lot 825) po předním francouzském překážkovém plemeníkovi No Risk At All (My Risk). Matka Shannon Vale Rose (Doctor Dino) vyhrála jeden překážkový dostih a v chovu začíná, bába Shannon Vale (Turgeon) je pravou sestrou skvělého steeplera Shannon Rock.

I druhé odstávče, na jehož koupi se podílela Hana Juránková, patří k těm dražším. Za 24.000 € zakoupená hnědka (lot 804) je potomkem dalšího z prověřených a úspěšných překážkových plemeníků Doctor Dino (Muhtathir) a i matka Retour En France (Robin Des Champs) má na svém kontě dvě vítězství v překážkovém provozu. 

Nepřehlédněte: Aigle Vaillant vyhrál Classe 1 v Saint-Cloud, Devil in Pink šestý v listed

Tři hříbata během závěrečného dne získal Tomáš Janda, všechny byla nabízena hřebčínem Haras de Ceres. Za 8.000 € zakoupená GUAPA DE CERES (lot 916), další potomek Spanish Moona, je druhým hříbětem třikrát umístěné klisny Epona (Shirocco), polosestry Gr.3 vítěze Energizer (Monsun). Za stejnou cenu získal i hřebce (lot 751) HEROS DE CERES, pocházejícího z prvního ročníku vítěze Criterium de Maisons-Laffitte (Gr.2) Fighting Irish (Camelot), který je také druhým potomkem své matky, 3x umístěné Manga (Poliglote). Pouhých 500 € zaplatil za hřebce ESPOIR DE CERES (lot 746), hnědáka z prvního ročníku překážkového Gd1 vítěze For Fun (Motivator). V chovu začínající matka Lespoir (Canyon Creek) je pravou sestrou překážkového listed vítěze Criose a listed vítězky na rovinách Semire (Mizoram). 

Miloslav Vlček
foto Arqana      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net