slozil pavel jrČeským koním se na sobotním mítinku v italském Trevisu dařilo. Získali nejen tři překážková vítězství, jedno opepřené raz-tři doběhem, ale i tři umístění na tabuli v rovinových dostizích. Mítink potvrdil skvělou letošní formu žokeje Pavla Složila mladšímu, který úspěšně zaskakuje za zraněného Josefa Bartoše a dnes byl v sedlech všech tří českých vítězů.


O vítězství se opět rozdělili svěřenci otce a syna Váňových. Mladší z obou Josefů dovezl do Itálie dva vítěze - čtyřletého VENTURA BOUNTY (Dabirsim), který po dubnovém úspěchu v Miláně získal druhý letošní triumf v proutěnkách Premio Associazione Arma di Cavalle (3000 m, 8.000 €, záznam) a pětiletého PASSION RETURN (Casamento), který se v Premio Ruccardo Milani (pp, 3500 m, 9.000 €, záznam) zbavil přízviska nezvítězivší v překážkovém provozu. Tam vedl český raz-tři doběh, když se na dalších dvou místech za ním poskládali Kings Rock (Joshua Tree) a český odchovanec Hádes (Calming Influence). Oba vítězové reprezentují stáj Josefa Aichnera a i třetí český vítěz zastupuje stáj s italským majitelem - Scuderii Tania, jejíž POET'S SHADOW (Poet's Voice) jistě ovládl úvodní Premio Carbonera (stch, 3500 m, 6.900 €, záznam).

Solidně si čeští koně vedli i v rovinových dostizích. V závěrečné prodejní Premio Vittorio Veneto (záznam) na 2000 metrů o 3.500 € doběhl na druhém místě délku od vítěze Persian Sun (Dansili) z lotu Josefa Váni staršího před bělkou Tos Sia (Gale Force Ten) trenéra Harise, jehož Sixte (Silver Frost) obsadila v handicapové Premio Scipione Martini (záznam) páté místo.

Vedle Itálie dnes startovala dvojice českých koní v péči Zdeno Koplíka ve francouzském Nimes, kde však jak Ultimate Fight (Muhaymin), tak i Manolla (Tiger Cafe) skončili v Prix Raphael Balester (Classe 3, 3+, 1200 m, 12.000 €) v poli poražených. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net