silver triggerNa mítink do Mnichova pro svůj první zahraniční start vyrazil čtyřletý ryzák stáje The Sons of Sharpour SILVER TRIGGER (Rio De la Plata) jako nezvítězivší, domů však veze vítězství. Svěřenec Michala Kalčíka uspěl ve čtyřkovém mílovém handicapu.


Do Preis der Tierklinik Seehof-Dr. Stefan Rattenhuber o 4.100 € nastupoval po předchozích 6 startech, v nichž vždy doběhl za peníze, jako sedmá šance. Naděje ryzáka, v jehož sedle byla opět Alena Plimlová, snížilo i zaváhání ve startovacím boxu, z něhož odskočil se ztrátou dvou délek na poslední místo. Postupně si ale pozici vylepšoval a v v cílové rovině táhlým závěrem dovedl své snažení až k suverénnímu pětidélkovému vítězství. Úspěch českých barev doplnil třetí Wicker Stone (Whipper) s Jiřím Palíkem.

Ostatní čeští zástupci v Mnichově na dotace nedosáhli. Launch Zone (Zoffany) skončil sedmý v Isfahan Rennen (Class D, 3, 2200 m, 5.100 €), Whiskey Fan (Gutaifan), Denihilonihil (Estidhkaar) a Blue Evoque (Footstepsinthesand) skončili na šestém, sedmém a posledním devátém místě ve Wettstar.de-Rennen (Class D, 1600 m, 5.100 €).

Naopak v Budapešti v hlavním dostihu předposledního letošní mítinku Jeney István Emlékverseny - Kincsem Park Díja (I.k., 1900 mAW, 1,400.000 Ft) vybojoval loňský účastník Českého derby Kenshibu (Kendargent) ze stáje Pure Nutrition s Martinou Havelkovou v sedle třetí místo. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net