Wroclaw CrystalCupDůležitý dostihový den proběhl dnes ve Wroclawi. Jeho vrcholem byl další ročník Crystal Cupu, kde z pěti zástupců českých stájí se nejlépe vedlo výborné Delight My Fire. Ta skončila v dostihu už potřetí druhá. Čeští koně dnes ve Wroclawi vyhráli dva překážkové dostihy včetně Ceny Masiniho a rovinový debut tu proměnil ve vítězství tříletý zástupce DS Pegas Svenson.Z původně šestihlavé skupiny českých koní ve vrcholu mítinku, Crystal Cupu (5+, steeple, 5500 m, 172.000 zl), byla škrtnuta Apas Rocka (Pop Rock). I tak ale měli koně trénovaní českými trenéry v dostihu početní převahu. Dostih se dlouho odehrával v poklidném tempu, kdy se pole drželo pohromadě a ve vedení se vystřídalo více koní. V poslední pětině dostihu poslal Sertash Ferhanov do vedení v dostihu už dvakrát druhou Delight My Fire (Way Of Light). Niklas Lovén v sedle domácího Haad Rina (Samum) si ale klisnu hlídal a do cílové roviny vbíhali společně. Ještě před poslední překážkou se svěřenec trenéra Swiateka dostal do vedení a triumfoval o deset délek před Delight My Fire, která tak získala po Prvomájové steeplechase další druhé místo v této sezóně. Třetí doběhl Pareto (Rainbows For Life) s Markem Stromským a pátá Caline de Juilley (Al Namix) s Lukášem Sloupem. Larizano (Jape) a Jan Odložil dokončili dostih na šestém místě, zatímco z Krocoleona (Cachet Noir) Michal Miškovský po jednom ze skoků spadl.

Druhým vrcholem odpoledne byla Nagroda Masiniego (5+, steeple, 4000 m, 20.000 zl), kde se s plnou parádou vrátil po roce na dráhu Gregem Wroblewským trénovaný Green Rocks (Red Rocks). Pro nového majitele, Stáj Karin-Neuberh ho vedl Lukáš Sloup a ten ho přivedl k jednoapůldélkovému vítěztsví před domácím Nickem (Jape). V tomto dostihu měli čeští steepleři největší početní převahu. Na tabuli se ještě vešli třetí Hayley (Needham´s Fort) a Jan Odložil, čtvrtý Letegerto (Egerton) a Daniel Vyhnálek, a pátý Lakoon (Rendezvous) vedený Pavlem Složilem.
Linngar (Linngari) byl Marcelem Novákem zadržený, ze Surina (Belenus) Niklas Lovén spadl a do cíle se nedostala ani Lancaster Rose (Windsor Knot) s jezdcem Chopykem.

Do úvodní Nagroda 20.000 zl (4+, prout. přek., 3400 m, 20.000 zl) sice nastoupil kvartet zástupců českých stájí, ale nejlepším výsledkem bylo páté místo podruhé na překážkách startujícího Nea (Ecosse) s Lukášem Sloupem v sedle. 
Idol (Nowogrodek) a Michal Mikšovský skončili sedmí, Meltimo (Vale of York) byl Janem Odložilem zadržený a dostih nedokončil ani Turion (Roulette), kterého vedl Marcel Novák. Z vítězství měl radost tým okolo Trima (Belenus) a jezdce Chopyka.

V následující rovinové Nagroda 16.000 zl (3l., II. kat., 2600 m, 16.000 zl) udělal dojem debutující zástupce DS Pegas a svěřenec trenéra Olehly, do Saint Legeru přihlášený Svenson (Blame), který pod Danielem Vyhnálkem zvítězil o více než dvě délky v desetihlavém poli. Mladý český jezdec tak získal své první zahraniční vítězství mimo Slovensko.

Minule ve Wroclawi prohrála svěřenkyně trenéra Bodláka Cosmig Magic (Kamsin) s domácím Nebem (Needham´s Fort), ale dnes pod vedením Sertashe Ferhanova mu v Nagroda 20.000 zl (4l., steeple, 3600 m, 20.000 zl) porážku oplatila a zvítězila pro stáj U krále Matyáše o dvě a půl délky. Na tabuli se z dalších českých koní ještě vešel pátý Speeder (Pouvoir Absolu) a Jan Odložil. Ze Silver Night (Denon) Thomas Boyer spadl a Anis Hellisio (Pop Rock) nakonec dostih neabsolvovala pro útěk z místa startu. Škrnutý byl San Cristobal. (mze)

Záznam dostihového dne
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net