Magdeburg FulmineLunaV Magdeburgu dnes probíhal dostihový den určený amatérským jezdcům cvalových a klusáckých koní. Český turf reprezentovali amatéři Jindřich Fabris a Tereza Grbavčicová a na start se dostavili i tři koně tuzemských trenérů. Dařilo se Jindřichu Fabrisovi, který pro trenéra Duchoně získal umístění s Fulmine Lunou a Valmontem.


Hned v úvodním cvalovém dostihu, Preis der Beymann Sand und Kieswerke GmbH (4+, handicap, 1.800 m, 5.100  euro, záznam) bojoval pod vedením Jindřicha Fabrise o vítězství svěřenec trenéra Tomáše Duchoně Fulmina Luna (Holy Roman Emperor), který při svém prvním startu na německé dráze doběhl nakonec o krk druhý za Humitou (Eden Rock), připravovanou Angelikou Glodde. Vítězka nesla nejvyšší hmotnost v poli 65,5 kilogramu, tedy o 6,5 kilo více než český zástupce.

O hodinu a půl později se objevila na startu dostihu Fegentri, Preis des MDCC Magdeburg City Com - Longines Fegentri World Championship for Lady Riders (3+, handicap, kat. D, 2050 m, 9.000 euro, záznam) amatérka Tereza Grbavčicová. V sedle Onyxy (Areion) trenéra Lükera, která patřila mezi tři největší outsidery dostihu, ale skončila po aktivním průběhu dostihu poslední desátá.  

V Preis der Busse Bau GmbH - 6. Lauf zur Sport-Welt Amateur-Trophy (4+, handicap kat. F, 2400 m, 5.100 euro, záznam) se usadil Jindřich Fabris do sedla německými starty ostřílené svěřenkyně trenérky Horákové Kopretiny (Tempeltänzer). Mezi deseti účastníky stačila klisna na osmé místo, 12 délek za triumfujícím Nero de Avolo (Wiener Walzer), který byl ještě loni v českém tréninku. 

Vystoupení českých koní a jezdců bylo zakončeno Preis der BGB Baugesellschaft mbH & Co. KG, (4+, handicap kat. F, 1300 m, 5.100 euro, záznam) kde vyslal trenér Duchoň na start svého druhého svěřence a zástupce stáje Challenger Horse Valmonta (Forever Bond). I on dokázal získat za asistence amatéra Fabrise placené umístění. Valmont vběhl do cílové roviny na čtvrtém místě a tato pozice mu zůstala i v cíli. Doběhl osm délek za další vítěznou svěřenkyní trenérky Glodde, Larou (Tertullian). (mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking