sweeticon fontS trojicí koní vyrazil dnes trenér Václav Luka jr. do francouzského Fontainebleau, štěstí však při něm nestálo a ani jednomu se nepodařilo získat dotované umístění. V nejsledovanějším klání však jeho nejšancovější svěřenkyně pětiletá Sweeticon přišla o všechny šance po kolizi se soupeřkou. 


Po pěkném druhém místě ve Quinté+ handicapu v Chantilly odskakovala Sweeticon (Sixties Icon) z PMA Racing Syndicate do Prix de la Foret de Fontainebleau (hdcp Classe 2, 4+ kl., 1400 m, 52.000 €) jako favoritka, v cílové rovině měla pod Gregory Benoistem slušné šance, o které ji však záhy připravila bělka Gloria (Showcasing), která ji v klíčovém okamžiku zkřížila cestu, Sweeticon vypadla z rytmu a bylo po nadějích. Vítězství získala Yanling (Rio de la Plata) před zmíněnou Glorií, na Sweeticon zbylo třinácté místo.Teoreticky podstatně menší naději na úspěch měl čtyřletý Royal Westminster (Rip Van Winkle), jehož šance v prodejní Prix des Charmes (Classe 3, 4+, 1800 m, 17.000 €, záznam) ocenili sázející nejvyšším kurzem v poli 74:1 a Michaelou Kacerovou vedený valach očekávání sázejících potvrdil, když doběhl na devátém, předposledním místě.

Solidně se v Prix de la Foret des Trois Pignons (hdcp Classe 2, 4+ kl., 1400 m, 26.000 €, záznam) držela na bariéře jdoucí Champagne Pink (Teofilo) s A. Hamelinem, ale v závěru jí došly síly a skončila třináctá. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking