Auteuil Andoins3Dnes si dali čeští překážkáři dostaveníčko ve Francii. Zástupcům českých stájí se v Auteuil a ve Strasbourgu dařilo. Získali tři umístění, což představuje zisk 11.910 euro. Nejlepšího umístění docílil svěřenec trenérky Baštové Ivo, a v těžké konkurenci v Auteuil obstál čtyřletý Andoins trenéra Váni ml..

Prvním z kvarteta našich překážkářů ve Francii byl ve strasbourské Prix Kleber (4l., prout. překážky, 3500 m, 20.000 euro, záznam) potřetí letos ve Francii startující reprezentant stáje Drahomíra Stejskalová Ivo (Areion). Stejně jako na zdejší dráze koncem března, tak i tentokrát získali s Janem Faltejskem druhé místo. Tentokrát ale bojovali o vítězství a to jim uniklo o půl délky. Vítězná Mick Petra (Vision d'Etat) však nesla o pět kilogramů méně. 

Jan Faltejsek je od loňské sezóny stálým jezdcem svěřence trenéra Tůmy a zástupce stáje Dr. Charváta Peintre Elusifa (Elusive City), se kterým společně zvítězili v Hamburgu i ve Velké mostecké steeplechase. Dnes ve Strasbourgu poměřili síly s deseti soupeři v Prix Hyeres (5+, handicap, steeple, 4200 m, 23.000 euro, záznam). Peintre Elusif si počínal dobře a při čtvrtém startu na zdejší dráze získal zlepšováním v závěrečné části dostihu čtvrté dotované místo, 8 délek za triumfujícím Crack Matchem (Vendangeru), který nosil o kilogram méně než on.

Svůj talent dokumentoval v Auteuil v Prix Samour (4l., handicap, steeple, 3500 m, 56.000 euro, záznam) svěřenec trenéra Josefa Váni ml. Andoins (Kapgarde). Josef Bartoš si v průběhu dostihu hlídal vedoucí koně a v cílové rovině byl Andoins mezi koňmi, kteří bojovali o přední placená místa. Nakonec zástupce černožlutých barev Scuderia Aichner vybojoval čtvrté peníze, přičemž třetí místo ztratil jen o hlavu. Za vítěznou Dianakovou (Saint des Saints) zaostal o necelých pět délek.

Českou výpravu zakončil start minule v Auteuil upadnuvšího Sternkranze(Kamsin). Dnes se do cíle v Prix Aristote (5l., steeple, 4400 m, 60.000 euro, záznam) dostal, ale v závěru soupeřům nestačil a dostih dokončil na osmém místě. Byl zároveň posledním koněm, který se dostal do cíle, další čtyři soupeři byli zadrženi nebo měli pád. Sternkranz doběhl daleko za triumfující Black Lunou (Soldier Hollow) trenéra Macairea. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking