Zaracampa2Tříletá Zaracampa (Zarak), která letošní debut v Lyonu v handicapu pro tříleté na 2000 metrů proměnila v jednoznačné vítězství, bude dnes čelit ještě silnější konkurenci. V rámci podvečerního mítinku v Longchamp se postaví na start hlavního dostihu dne Prix Finlande, listed zkoušky pro tříleté klisny na 1800 metrů.

 
Ta by měla dát odpověď na otázku, zda progres svěřenkyně Dalibora Töröka, hlášené do Českého derby, bude pokračovat. V Prix Finlande sice bude čelit soupeřkám s ratingy vyššími o 4 až 10,5 kg, ale minulý výkon ukázal, že klisna má rozhodně na víc, než zatím ukázala. Dostih startuje v 17.16 a lze jej volně sledovat na www.france-galop.com po bezplatné registraci. V jejím sedle bude stejně jako minule Aurelien Lemaitre.

V Longchamp se dnes představí také její tréninkový druh a vítěz Velké dubnové Vert Liberte (Muhaarar), kterého čeká Classe 2 Prix d'Argenteuil na 2100 metrů, Lukův Hank Moody (California Chrome), který s Eddy Hardouinem bude startovat v Classe 3 handicap Prix du Croule-Barbe na 1700 metrů i druhý z loňského Slovenského derby Abrams Creek (Adlerflug), kterého trenér Urbánek vyslal do solidně obsazené Classe 2 Prix de la Boetie na 2800 metrů. V sedle bude Martrin Laube. Již po páté se letos ve Francii ukáže Cassal (Zoffany), kterého s Maximem Guyonem opět čeká ultravytrvalecká distance v Classe 3 Prix du Ruisseau de Longchamp na 2700 metrů. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net