abramsPět českých koní trojice trenérů ve čtvrtek startovalo na podvečerním mítinku v Longchamp. Dvěma z nich se podařilo dosáhnout na dotovaný doběh, přičemž nejlepší dojem zanechal ten, s nímž se dle sázkových preferencí počítalo nejméně - s kurzem 87:1 nastupující Abrams Creek (Aderflug) stáje Lokotrans.


Druhý z loňského Slovenského derby, defenzivně jetý Martinem Laube, byl sice na začátku cílové roviny Classe 2 Prix de la Boetie (4+, 2800 m, 28.000 €, záznam) poslední a i pak se rozbíhal pomalu, táhlým finišem však dokázal v dobře obsazeném dostihu obsadit čtvrté místo. Za peníze přišel i vítěz Velké dubnové ceny čtyřletý Vert Liberte (Muhaarar) z DS Pegas, který pod Aurelienem Lecoeuvrem obsadil páté místo v Prix d'Argenteuil (Classe 2,  2100 m, 28.000 €, záznam).

Největší pozornost poutala jeho stájová družka Zaracampa (Zarak), jedna z dvojice Derby nadějí z péči Dalibora Törörak, ta však hlavní dostih dne listed Prix Finlande (3 kl., 1800 m, 55.000 €, záznam) odvodila a v závěru se propadla na poslední místo. Doběh uzavřeli i bošovičtí Hank Moody (California Chrome) v Classe 3 handicapu Prix du Croule-Barbe (záznam) a Cassal (Zoffany) v ultravytrvalecká distance v Classe 3 Prix du Ruisseau de Longchamp (záznam). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net