AchirdZe zahraničních startů českých koní byl v sobotu nejdůležitějším listed pokus pětileté Achird (Archipenko) v Itálii. Svěřenkyně Miroslava Nieslanika se Sabinou Mokrošovou v sedle finišovala v Premio Paolo Mezzanotte (L, 4+ kl., 2200 m, 39.600 €, záznam) na pátém místě, 9 délek od vítězky, když porazila jednu soupeřku.

 
V Bratislavě tentokrát dosáhl na vítězství jen čtyřletý odchovanec Václava Luky staršího DECAMERON (Durante Alighieri - Dedarina, Zaha), reprezentující stáj Václava Neckáře z lotu Evy Záhorové, který jistě ovládl závěrečnou Cenu Shlifa (IV.k., 4+, 3200 m), V jeho sedle byl Milan Zatloukal, který dovedl vítězně do cíle i nyní v Rakousku trénovaného BEAU MASSAGOT (Panis) v hlavním dostihu dne Prípravné ceně (II.k.). Dařilo se i dalším českých jezdcům Lucii Fialové, Vendule Korečkové a Martinu Laubemu, kteří si každý připsal jedno vítězství.

Ve Vichy se představil druhý letos startující český dvouletek respektive dvouletka Holly Happy (Shalaa) z Ecurie Haras de Beaufay trenéra Töröka, která v Prix des Cyclamens (maiden, 1200 m, 18.000 €, záznam) skončila šestá. O rok starší tréninková kolegyně Tcheque Navy (Shalaa) doběhla v Prix Paul Dugas (maiden, 3, 2000 m, 19.000 €, záznam) na devátém posledním místě. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net