Pisa SanSiroTřemi dostihy pokračovala dnes odpoledne překážková sezóna v Itálii. Nejvíce se dařilo týmu jezdec Gabrielle Agus - trenér Raffaele Romano, kteří zvítězili dvakrát. Jediné vítězství pro české aktéry dnes zajistil Josef Bartoš v sedle zástupce Scuderia Aichner SRL Sansira, který již před měsícem na zdejší dráze bojoval o vítězství.


Velké překvapení se zrodilo v úvodním dostihu, Premio Armando Carangio (5+, steeple, 3500 m, 22.000 €, záznam), kde byl vysokým favoritem před měsícem v Pise vítězný Quinze de la Rose (Turtle Bowl). Jan Faltejsek vedl ryzáka od startu na čele, jak mu to vyhovuje, a i na začátku cílové roviny se zdálo, že budou opět k neporažení, ale po poslední překážce raketově zrychlil druhý největší outsider dostihu Babalshans (Voix du Nord) s Gabrielle Agusem v sedle a ještě stihl zvítězit o téměř o devět délek. Treizor du Pilori (Axxos) s Josefem Bartošem, který byl dlouho v dostihu stínem Quinze de la Rose, skončil třetí se ztrátou třičtvrtě délky na svěřence trenéra Seménky. Další český zástupce v dostihu, Il Superstite (One Cool Cat) s Janem Kratochvílem, doběhl za ním.

Premio Oleandro (5+, siepi, 3500 m, 16.000 €, záznam) se poprvé pro majitele Josefa Aichnera vítězně prosadil Sansiro (Rajsaman), který už před měsícem ukázal na zdejší dráze velmi dobrý výkon. Tehdy totiž prohrál jen o krk se stájovou kolegyní Santou Klarou. Josef Bartoš se Sansirem odvodil přes polovinu dostihu a své první italské vítězství získal o sedm délek před Power Sailem (Frozen Power). Další dva zástupci středisek Váňových nebyli v dostihu moc vidět. King Kong (Kamsin) s Janem Kratochvílem po dvou druhých místeche dnes sestoupil až na šestou příčku a Edef Xam (New Approach) vedený Janem Faltejskem pořadí v cíli za ním s odstupem uzavřel.

Dnešní překážkový program v Pise uzavřela prodejka pro čtyřleté koně, Premio Feltre (4, siepi, 3500 m, 13.200 €, záznam). Dobře si v ní počínal Minuit (Dream Well) s Josefem Bartošem v sedle, který cválal blízko vedoucímu koni. V cílové rovině se pokusil zaútočit na vedoucího Airviho (Air Chief Marshall), ale ten pod Agusovým vedením jeho útok snadno odrazil a nakonec vyhrál o tři a půl délky. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking