Pisa BeauSaonoisČeští jezdci, trenér Josef Váňa mladší a majitel Josef Aichner stejně jako loni kralují italským překážkám už od ledna. Z dnešního mítinku v Pise odjíždějí bez ztráty kytičky, protože zvítězili ve všech třech překážkových dostizích. Skvělý dojem zanechal vítěz hlavního dostihu Gd-3 Gran Corsa Siepi Di Pisa, BEAU SAONOIS (Saonois), který absolvoval teprve své druhé překážky na italské půdě a vyhrál s Janem Kratochvílem imponujícím způsobem.


Na start hlavního dostihu, Premio Gran Corsa Siepi Di Pisa  (Gd-3, 5+, siepi, 3500 m, 30.000 €, záznam), nastoupila pětice koní, z nichž se nejvíce věřilo taletované Santě Kláře (So Yout Think) s Josefem Bartošem v sedle. Zajímavou posilou Scuderia Aichner v dostihu ale také byl podzimní vítěz z Compiegne Beau Saonois, který měl minule v Pise pád. Jan Kratochvíl ho poslal do vedení hned po startu, zatímco se Santa Klara držela na konci kompaktního pole. Půl kola před cílem se dostal do vedení ostřílený Leonardo da Vinci (Style Vendome) se svým trenérem Romanem, ale v cílové rovině Beau Saonois udeřil znovu a nakonec zvítězil velice snadno o 8 délek! Santa Klara se tentokrát musela spokojit se třetí příčkou, necelý krk za Leonardem da Vinci. Mushrae (Kalanisi) a Jan Faltejsek se ztrátou uzavřeli na pátém místě výsledkovou listihu.

Druhým vrcholem odpoledne byla první větší zkouška sezóny pro čtyřleté proutěnkáře, Premio Corsa Siepi dei 4 anni (Listed, 4l., siepi, 3500 m, 23.100 €, záznam). Před třemi týdny při překážkovém debutu slibně druhý KÖLSCHE JUNG (Wiener Walzer) za asistence Josefa Bartoše odvodil v pětihlavém poli většinu trati. V cílové rovině na české zástupce mocně zaútočil Raffaele Romano s L´Imperdibile (Harbour Watch), ale Josef Bartoš po poslední překážce dokumentoval své mistrovství ve vyjetí koně a o délku čtvrt zvítězil.

Na svůj listopadový triumf z Trevisa výborně navázal v úvodní Premio Trapezio (5+, steeple, 3500 m 15.000 €, záznamOLE CABALLERO (Sholokhov), i když v průběhu dostihu nevypadal moc ambiciozně a Josef Bartoš ho musel pobídnout bičíkem. Naopak na tempu dostihu se od začátku podílel Home Please (Greiton), ten ale bohužel po polovině dostihu špatně skočil a Jan Faltejsek se na něm neudržel. Ole Caballero a třetí český zástupce v dostihu Cheap Thrill (Ramonti) s Janem Kratochvílem v sedle vbíhali do dlouhé cílové roviny na posledních místech, ale tam dokázal Ole Caballero výrazně zrychlit a připsat si tak vítězství už na čtvrtém italském závodišti. Zvítězil o necelé dvě délky před o pět kilogramů méně zatíženým West Coast Time (Westerner), kterého vedl pro Paola Favera Rostislav Benš.

Po prvním měsíci italské překážkové sezóny kraluje Josef Váňa ml. trenérům s pěti vítězstvími. Josef Bartoš na čele jezdeckého šampionátu zaznamenal čtyři vítězství. Překážková sezóna v Pise pokračuje 6. února. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking