Pisa Vanovi grupa3Zítra se v Pise bude konat první větší mítink letošní italské překážkové sezóny. Na programu totiž mezi třemi překážkovými dostihy také bude jeden dostih Graded 3 a jedna zkouška hodnoty Listed. Všechny dostihy samozřejmě obsadí se svými koňmi trenéři Váňové, kteří přivezou do Pisy sedm koní. Tři z nich zamíří do hlavního dostihu mítinku, Gran Corsa siepi di Pisa o 30.000 €.


V šestihlavém poli 3500 metrů dlouhého dostihu tak tvoří čeští zástupci polovinu. Josef Bartoš povede počtvrté na překážkách startující Santu Klaru (So You Think), o které je její trenér Josef Váňa ml. přesvědčený, že kdyby v červenci v Meranu neupadla, mohla být na překážkách neporažená. Možnost reparátu bude mít její stájový kolega Beau Saonois (Saonois), který byl zakoupený majitelem Josefem Aichnerem loni koncem září po vítězství v proutěnkách v Compiegne. Bělouš 9. ledna v Pise upadl a v jeho sedle bude opět Jan Kratochvíl. Žokej Jan Faltejsek byl angažovaný pro úspěšného zástupce stáje Jokr - Váňa Mushrae (Kalanisi), který bude usilovat o šesté prvenství pro svého majitele a trenéra Josefa Váňu staršího. Mushrae naposledy startoval při posledním dostihovém dnu v Meranu, kde ve zkoušce Listed doběhl v poli koní. 

Druhý vrchol dostihového dne, Listed na  3500 metrů o 23.100 € pro čtyřleté koně, Premio Corsa Siepi dei 4 anni, má ve startovním poli rovněž šestici účastníků. Z Česka ale přijede jen jeden z nich. Po dobrém překážkovém debutu 9. ledna sem míří zástupce Scuderia Aichner SRL Kölsche Jung (Wiener Walzer), který tehdy prohrál se zkušenějším svěřencem Pavla Tůmy First Of All (No Risk At All) o dvě a čtvrt délky. Kölsche Junga povede opět Josef Bartoš. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking