Dnes vydala International Federation of Horseracing Authorities konečné pořadí The Longines World's Best Racehorse Rankings, tj. nejlépe hodnocených koní světa, za celou loňskou sezónu. V něm figuruje i čerstvý Kůň roku NAGANO GOLD (Sixties Icon), který se s ratingem 116 liber dostal mezi 260 nejlepších plnokrevníků planety, přičemž o 149. místo se dělí s dalšími 75 koňmi, kteří byli ohodnoceni stejně.


V čele konečného pořadí je stejně jako v posledním zveřejněném hodnocení trio evropských zástupců Crystal Ocean (Sea The Stars), Waldgeist (Galileo) a Enable (Nathaniel), kteří získali 128 liber. Evropský zsátupce je i čele hodnocení tříletých, do kterého se se známkou 123 liber propracoval vítěz francouzského derby Sottsass (Siyouni), ne kterém Coolmore před pár dny koupil 50% podíl. 

Zástupce syndikátu V3J Nagano Gold je ve velmi dobré společnosti - stejnou známku jako on získali například loňská trojnásobná Gr.1 vítězka Iridessa (Ruler of The World), třetí z Dubai World Cupu Gunnevera (Dialed In) či vítěz Preis von Europa (Gr.1) Aspetar (Al Kazeem). Mezi staršími vytrvalci (Long distance) se společně s dalšími 7 koňmi dělí o 21. místo. (miv)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking