PisaPoprvé v aktuální italské překážkové sezóně se dnes vracejí zástupci českých stájí domů bez vítězství. Ve všech překážkových dostizích totiž triumfovali svěřenci Favera, který dosáhl hattricku za asistence Alessia Pollioniho. Koně v péči trenérů Váňových získali dvě druhá a jedno čtvrté místo. 


Premio Musdy
(5+, steeplechase, 3500 m, 14.300 euro, záznam) dlouho vodil Giacalmarbar (Hateef) před Star Makerem (Kapgarde) s Josefem Bartošem. Ten se snažil v cílové rovině dostat do čela, ale ještě více sil měl Faverův Aventus (Zebedee) s Alessiem Pollionim v sedle. Česká dvojice za ním zaostala u cílového mezníku o devět délek. Na čtvrté příčce projel cílem Jiří Kousek s Nelly Darrier (Mujahid).

Další druhá příčka čekala na zástupce Scuderia Tania - Váňa a svěřence trenéra Váni staršího v prodejní Premio Fra Diavolo (5+., 3500 m, 11.000 euro, záznam). Dlouho vzadu cválající Option Be (Nickname) s Josefem Bartošem v cílové rovině zabojoval a dostal se do čela, ale na posledních metrech měl ještě lepší finiš další kůň v tréninku Paola Favera a ježděný Alessiem Pollionim American History (High Chaparral). O dva kilogramy více nesoucí Option Be vítězi poskytoval hmotnostní výhodu dva kilogramy a prohrál s ním o třičtvrtě délky. Rostislav Benš a Patrick Boekhout skončili v dostihu na pátém, resp. šestém místě.

Faverův a Pollioniho hattrick završil v  Premio Rock Garden (4l., siepi, 3200 m, 12.100 euro, záznam) Let It Go Papa (Frozen Power), který o krk udolal Toi Meme (Excelebration) vedeného Gabriele Agusem. Po pětiměsíční přestávce se pod Bartošovým vedením vracející Starman (Manduro) stačil tentokrát pouze na čtvrté místo, byl ale jen cca tři délky za vítězem.Podobnou dostihovou pauzu mající Saint Sanka (Saint des Saints) doběhla šestá. V jejím sedle byl Patrick Boekhout.  Rostislav Benš získal s dalším Faverovým koněm pátou dotaci. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking