Angkor wat3Česko-slovenskou záležitostí bude letošní již 27. Slovenské derby. Poté, co v sobotu v Hamburku proměnil svůj debut ve vítězství, byl škrtnut jediný německý zájemce o slovenskou modrou stuhu Yes He Can (Le Havre), a tak na startovní listině zůstalo 12 koní. Sedm z nich reprezentuje domácí stáje, z ČR přijede pět koní včetně druhého z Českého derby Angor Wata (Nathaniel), kterého tentokrát pojede žk. David Liška.


Stejně jako v Praze ani v Bratislavě zřejmě neunikne zástupce bíločervených barev stáje Joly Jiřího Odcházela roli favorita, kterou mu při absenci českého derby vítěze Pacific Hilla (Nathaniel) bude chtít nejvíce znepříjemnit dohlášená domácí hvězda, vítěz Starohájského kritéria (L) Ryony (Zoffany) v sedle se svým trenérem Jaroslavem Línkem.

Do Bratislavy směřují kroky i dalších tří účastníků Českého derby, které, stejně jaký již zmíněného Angkor Wata, čekají noví jezdečtí partneři. V sedle pátého z Českého derby Arcturuse (Fast Company) se premiérově objeví ž. Zdenko Šmida, který nahradil ž. Šafáře, šestého Kristiana (Moonjaz), který byl do Slovenského derby dohlášen, pojede místo B. Ferhanova ž. Jan Verner a dvanáctý Military Respect (Wootton Bassett), kterého v Praze vedl ž. Jiří Chaloupka, bude mít v sedle žokeje Petra Foreta. Českou enklávu doplňuje stájový kolega Military Respect Bell Elysees (Champs Elysees), který se na startovní listinu Českého derby nevešel. V Bratislavě podpoří jeho šance vítěz Českého derby ž. Jiří Palík.

8. dostihy (10801) - 27. Slovenské derby 
rovina Gd-3 kat., cena, 3ročné kone, 2400 m, 55 000 EUR
1 KRISTIANO (CZE), 3 dž. Jan Verner 58.0 Stanislav Chudáček (CZE)
2 ANGKOR WAT (GB), 3 žk. David Liška 58.0 Joly (CZE)
3 RYONY (IRE), 3 dž. Jaroslav Línek 58.0 EKOLS Skalica, s.r.o.
4 BOLTHORN (CZE), 3 Michal Abík 58.0 FeD, spol. s r.o.
5 MILITARY RESPECT (FR), 3 dž. Petr Foret 58.0 Lokotrans (CZE)
6 ARCTURUS (IRE), 3 dž. Zdenko Šmida 58.0 Meridian (CZE)
7 KAPTAIN JOE, 3 Stanislav Georgjev 58.0 7 Horse
8 BELL ELYSEES (GB), 3 dž. Jiří Palík 58.0 Lokotrans (CZE)
9 QUISSI LOGIST (GER), 3 Jozef Bojko 58.0 VIMAR DVORNÍKY
10 CASTRO (GER), 3 dž. Jan Rája 58.0 MPL Racing
11 PALMERA (GER), 3 dž. Štefan Budovič 56.5 Kovometal
12 SHAWNEE´S TRIUMPH (FR), 3 Szczepan Mazur 58.0 PD Senica

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking