Polske derby dobehVrcholem dnesního dostihového dne ve Varšavě bylo Polské derby (viz foto), ale zajímavá byla též Nagroda Prezesa Totalizatora Sportowego - wcześniej Prezesa Rady Ministrów (Listed, 4+, 2600 m, 94.500 zl), kde startovali dva zástupci stáje DS Dolní Moravice. Ani jeden z nich ale mezi prvních pět koní v cíli nepronikl.


Trenérka Záhorová vyslala na start Raviellu (Pop Rock) s Martinem Srncem a také Arlingtona (Fly to the Stars), kterého vedl Jan Verner. Právě Arlington se po část dostihu podílel na tempu, anebo cválal na druhém místě, zatímco jeho stájová kolegyně Raviella byla ve středu pole. Do cílové roviny zavedla jedenáctihlavé pole High of Beauty (Youmzain) s Tomášem Lukáškem. 400 metrů před cílem udeřil favorit, loňský držitel klasické trojkoruny Fabulous Las Vegas (Air Chief Marshall) vedený Szczepanem Mazurem, který zvítězil o dvě a půl délky. Silným finišem Akademia (Muhtathir) oplatila High of Beauty porážku z květnové Nagrody Golejewka, když ji odsunula o nos na třetí místo. Raviella skončila na osmém místě a Arlington hned za ní. Klisna ztrácela na vítěze v cíli okolo 17 délek.

O půldruhé hodiny později se konalo Polské derby,  Westminster Derby (Gd-1, 3l. kl. + hř, 2400 m, 175.000 zl). Mezi 17 startujícími se prosadila skvělým finišem z vnější strany pole o půl délky klisna Nemezis (Sea The Stars) trenéra Walického s žokejem Sweenym, která při předešlém startu zvítězila v Nagrodě Soliny pro klisny. Druhý skončil Ophelia´s Aidan (Camacho) s žokejem Grabergem v sedle a třetí místo vybojoval Tomáš Lukášek v sedle další klisny Pride of Nelson (Mount Nelson), vítězky klasické Nagrody Wiosenna i největší předzkoušky derby, Nagrody Iwna. (mze) 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking