PetardaDnešní mítink v Pise, odehrávající se na velmi těžké dráze,  přilákal i čtyři koně z českých stájí, reperezentující trenérské úseky Miroslava Nieslanika a Pavla Tůmy. Zvláště dvojice Tůmových svěřenců v barvách Dr. Charváta lákala pozornost, protože ji najdeme na přihláškách do jarních klasických dostihů.


Slibný výkon ale podal jen jediný český zástupce - do Velké jarní ceny hlášený hnědák Petarda (Free Eagle), kterého pro stáj Jiřího Charváta zakoupil na předloňské dražbě ročků v Irsku Bert Kerr za 28.000 €. Blízký příbuzný Gr.1 vítěze Redwooda (High Chaparral) sice pod taktovkou žokeje Maniezziho absolvoval velkou část debutantům vyhrazené Premio Silvio Parravani (3, 1500 m, 9.900 €, záznam) na konci pole, v cílové rovině si ale dokázal výrazně polepšit a vybojovat čtvrté místo, 3 1/2 délky od vítěze.  

Ostatním českým zástupcům se v Pise nedařilo. Do Premio Donna Lydia (3, 1500 m, 13.200 €, záznam) nastoupili loni na konci listopadu právě zde debutující Anawa (Rajsaman) Evy Nieslanikové s Milanem Zatloukalem v sedle a stáj Jiřího Charváta reprezentující Kiotari (Dariyan), která v září jistě v debutu vyhrála chuchelský EBF dostih a figuruje na přihláškách do Jarní ceny klisen. Po startu musel Luca Maniezzi Kiotari mocně pobízet, aby jí udržel v koních, v závěru na poslední pozici položil ruce a do cíle přišli daleko poslední. Anawa si nevedla o mnoho lépe a skončila o místo před ním na pátém místě, přičemž na čztvrtého v cíli ztrácela 14 délek a na vítěze více jak 23 délek.

Nevedlo se ani čtyřletému Donn Clifs (Canford Cliffs), který bez výraznějšího momentu skončil poslední, 2 3/4 délky za polem, v Premio Industriale Pisana (4+, 1500 m, 13.200 €, záznam). (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net