Přesně 1511 přihlášek z 19 zemí zaregistroval k první uzávěrce pořadatel bohatě dotovaného mítinku Dubai World Cupu Dubai Racing Club. Samotný vrchol dne, 12 milióny dotovaný Dubai World Cup (Gr.1), slavící letos 25. výročí, přilákal 176 plnokrevníků z různých koutů světa včetně osmiletého valacha Subway Dancera (Shamardal). Svěřence Zdeno Koplíka ale pořadatelé uvádějí jako francouzského zástupce.

 
Subway Dancer, kterého na podzim získala stáj Lokotrans, je přihlášen i do druhého nejbohatšího dostihu dne Dubai Sheema Classic (Gr.1, 2410 m, 5,000.000 $), který se narozdíl od Dubai World Cupu běhá na trávě. Do něho bylo přihlášeno 167 koní, mezi nimi například loňský vítěz francouzského derby Mishriff (Make Believe), japonská vítězka Arima Kinen (Gr.1) Chrono Genesis (Bago) či výtečný O'Brienův Mogul (Galileo), který loňskou sezónu zakončil triumfem v Hong Kong Vase (Gr.1).  

Do Dubai World Cupu je hlášen mj. i čerstvý vítěz Pegasus World Cup Invitational Stakes Knicks Go (Paynter), dále vítěz Malibu Stakes (Gr.1) Charlatan (Speightstown), ostřílený Code of Honor (Noble Mission) či dosud neporažený zástupce americké části Godolphinu Maxfield (Street Sense). Z evropských koní zaujme především skvělý Addeybb (Pivotal) trenéra Haggase, který však spíše zkusí Dubai Sheema Classic, do něhož je, podobně jako Subway Dancer, také přihlášen. (miv)       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking