Do nejlépe dotovaného dostihu polského kalendáře Wielke Warszawske (Gd1, 3+, 2600 m, 220.500 zl), která se ve Sluzewieci poběží 29. září, bylo přihlášeno 17 koní. Je mezi nimi i jeden český zástupce - pětiletý valach ze stáje Dr. Charváta Dominique (Motivator).


Pokud Pavlem Tůmou trénovaný hnědák na konci září skutečně do dostihu nastoupí, bude to pro něj již pátý start v hlavním stánku polského turfu, kde dosud získal třetí místa v Nagrodě Mosznej (L), Nagrodě Rzecznej (L) a Nagrodě Kozienic (L) a také čtvrté ve Westminster Freundschaftpreis (L).

Do dostihu míří polská vytrvalecká špička včetně vítězky letošního derby Nemezis (Sea The Stars), ale též dva další zahraniční zájemci. Velmi zajímavé srovnání by mohl nabídnou start v Rusku Mikhailem Petryakovem trénovaného čtyřletého Bernardino Charm (Morning Line), člena tamní vytrvalecké špičky, který v červenci doběhl třetí v Priz Elity (Gd2) na 2400 metrů v Moskvě a před rokem tamtéž ovládl Bolšoj Letnij Priz (Gd1). Z Maďarska byl do dostihu přihlášen pětiletý Bigfoot (Sunny Sam), sedminásobný vítěz, který na konci července finišoval třetí v Kisbér díj (Gd2) na 2000 metrů, loni však dokázal vyhrát i Lovaregyleti díj (Gd2) na 2800 metrů. (miv)

           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking