Jak jsme již uvedli v rozhovoru s Václavem Lukou bude dalším cílem aktuálně nejlépe hodnoceného koně v ČR Nagano Golda (Sixties Icon) na cestě k Arc Gr.2 zkouška Lucien Barriere Grand Prix de Deauville, která se poběží 25. srpna.


Po středeční uzávěrce přihlášek čítá dostih, v němž vítěz získá 114.000 €, celkem 16 zájemců včetně obou avizovaných zástupců Syndikátu V3J Nagano Golda a jeho potenciálního vodiče Premier Liona (Zanzibari). Ač do dostihu zbývají více jak 2 týdny a seznam uchazečů se jistě změní, přičemž mohou být nějací zájemci ještě dohlášeni, aktuální sestava je sice silná, ale pro Nagano Golda akceptovatelná.

Nejvyšší rating 52,5 kg má čtyřletý valach Ziyad (Rock of Gibraltar) trenéra Laffon-Pariase , který sice v dubnu skončil daleko za vítězným Nagano Goldem v Prix Lord Seymour (L), ale poté získal druhá místa v Grand Prix de Chantilly (Gr.2) a naposledy dokonce v Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1), kde v těsném doběhu nestačil jen na Coronet (Dubawi). 

O půl kilogramu níže je aktuálně hodnocen čtyřletý French King (French Fifteen) trenéra Pantalla, který na konci června s přehledem 2 1/2 délky ovládl Grosser Hansa Preis (Gr.2, 2400 m) v Hamburku a předtím ovládl i Gerling-Preis (Gr.2). Letos ve třech startech neporažený hřebec vstoupil do sezóny už 23. února v Kataru, kde vyhrál tamní Gr.1 The Amir Thophy.

Nad 50 kg ve francouzském handicapu se dostal i anglický Aspetar (Al Kazeem) trenéra Rogera Charltona, naposledy čtvrtý ve zmíněné Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1), který však počátkem června ovládl Grand Prix de Chantilly (Gr.2), 3/4 délky před Ziyadem.

Nagano Gold má sice ve francouzské databázi poslední hodnocení ve výši 48 kg (nejvýše dosáhl na 48,5 kg), výkon z Royal Ascotu však v hodnocení není zahrnut. Naopak podle hodnocení Racing Postu je jeho ascotský výsledek oceněn 120 librami, čehož nedosáhl žádný z přihlášených koní. (miv)

             Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking