Pokud vyhraje, získá po přepočtu jen něco málo přes 30 tisíc korun. Přesto může případným úspěchem vstoupit do historie. Pokud FAMOUS VALLEY (Famous Name) v nedělních proutěnkách Augusztusi Gátverseny v Kincsem Parku uspěje, získá jako první český kůň rekordního 10. vítězství v nepřetržité řadě.


V historii samostatného Česka se jen pěti koním podařilo vyhrát 9x v řadě. Prvním byla legendární Registana (Tauchsport), nedávno uhynulá velká dáma českého překážkového sportu, která v letech 2003 - 2004 získala 9 vítězství v řadě, mezi kterými nechyběly dva úspěchy ve Velké pardubické ani dva Gd3 triumfy ve steeplechase v Meranu. Právě Registana ale neměla daleko k nastolení podstatně delší série. Tu vítěznou ukončila chyba Petera Gehma, který v závěru Sporting Index Chase, kdy Registana byla v pozici, ze které reálně mohla pomýšlet na vítězství, spletl kurz. Po této žokejské minele Registana opět vítězila a získala další 3 vítězství v řadě.

Polovina první dekády nového milénia zrodila hned dva koně, kteří též dosáhli mety 9 triumfů v řadě a navíc měli mnohé společné. Oba trénoval František Holčák, oba patřili stáji Dr. Charváta, oba byli bělouši a oba svých sérií dosáhli na českých, slovenských a rakouských drahách. Jména snad už ani nemusím dodávat - Scyris (In Camera) a De Roberto (Barathea). 

Do příchodu Famous Valley byl posledním koněm s takto dlouhou sérií triumfů další úspěšný zástupce velkokarlovické centrály Age of Jape (Jape). Jeho vítězná série byla dokonce ještě o 3 dostihy delší, ale zmíněných tří dosáhl jako dvouletý ještě před tím, než byl importován do České republiky.

V porovnání s výše uvedenou čtveřicí dosáhla svěřenkyně Heleny Vocásková svých triumfů v podstatně slabší konkurenci a až ten poslední získal v dostihu I. kategorie. Ani v neděli ji velká konkurence nečeká, byť tři z účastníků již proutěnky v Budapešti vyhráli - Royal Ron a Radio Gaga letos, Vanília v loňském roce. Nicméně i tam má klisna ze stáje Stanislava Chudáčka, úspěšně kombinující rovinové starty s překážkovými, nakročeno do historie. V neděli po druhé hodině uvidíme, zda do ní vstoupí. (miv)
          
Startovní listina

     
I. 145 14:00 AUGUSZTUSI GÁTVERSENY 2800 GYEP
Versenydíj: 780 000 Ft (390 000, 156 000, 117 000, 78 000, 39 000)
NR.KůňVěk, barva, pohl.VáhaJockeyTrenérStáj
1 Radio Ga Ga 8szher 72 L. Matusky Székely K. Dr. Ecsedi Leticia lova II.
2 Famous Valley (IRE) 5pk 70 P. Slozil H. Vocásková Stanislav Chudácek
3 Royal Ron 6pher 70 Földes B. am. Székely K. Artemisz i.
4 Vanília 6pk 67 Makoviczki Á. Suták J. Nomád i.
5 Maktum (IRE) 12pher 66 J. Mach Z. Grupácová SLOVAL INVEST
6 Celeburdi 5sk 64 Osztényi Z. Kovács-Bakos Sz. Lords of Horses
7 Szarkazmus 4pm 64 Tamás Cs. am. Kovács-Bakos Sz. Lords of Horses


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking