Gontchar StLZatímco loni se předzkoušky největšího polského překážkového dostihu, Woclawska Trial, zúčastnilo šest koní v českém tréninku, tak letos to budou jen tři. A českých koní mířících v neděli do Wroclawi bude pouze jedenáct, přestože ještě loni jich obvykle startovalo během jednoho zdejšího překážkového dne okolo dvaceti. Mítink je ale zajímavý i návratem derby-vítěze Gontchara na dráhu.


Vítěz Českého derby ze sezóny  2016 Gontchar (Champs Elysees) si odbude nejen návrat na dráhu po téměř 14 měsících pauzy, ale také první start pod vedením trenéra Radima Bodláka a za stáj Antique art UH. V rovinovém dostihu druhé kategorie na 3200 m ho povede Thomas Boyer a společně se popasují se šesti domácími koňmi.

Hlavní nedělní dostih dostih v Partynicích, Wroclawska Trial na 4200 metrů o 20.000 zlotých, vybojuje osm koní. Po delší době budou mít domácí stáje ve velkém překážkovém dostihu převahu. Trojlístek koní v českém tréninku tvoří vítěz Nagroda Otwarcia Sezonu Starbuck (Tiger Cafe) s Marcelem Novákem v sedle, ve Švédsku letos dvakrát vítězný Hádés (Calming Influence), kterého povede ž. Roberts, a Registanin syn Reki (Look Honey). Ten byl poslední dvě sezóny v polském tréninku a bude obhajovat vítězství. Jeho novou trenérkou je Hana Kabelková a dostihem ho provede Jan Derych. Niklas Lovén usedne do sedla současného nejlepšího polského překážkového koně Haad Rina (Samum), se kterým posledně vyhrál Crystal Cup a předtím byl pátý v dostihu o 52.000 euro v Auteuil. Českým turfmanům je dobře známý bývalý svěřenec Grega Wroblewského Palazzo Corsini (Galileo). Hnědák byl letos byl pátý ve "Starbuckově" Nagrodě Otwarcia Sezonu a neumístil se před třemi týdny v Bad Harzburgu. (mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking