Registana vpVe věku 23 let byla dnes v noci po těžké kolice uspána hvězda stáje Wrbna Racing hnědka REGISTANA (Tauchsport), dvojnásobná vítězka Velké pardubické, šampiónka, která sahala i po vítězství ve slavném Cheltenhamu. Jedna z nejvýraznější osobností překážkového sportu první dekády nového tisíciletí a historicky nejbohatší klisna českého turfu.

Registanu zakoupil ve třech letech trenér Olehla pro stáj Wrbna v Německu ze stáje jako pravou sestrou legendy tamních překážkových dostihů Registana, vítěze 24 překážkových dostihů a Regala, který též slavil v německých překážkových dostizích velké úspěchy. Na rovinách se v Čechách nikdy neukázala, ale hned svůj překážkový debut proměnila ve vítězství - v květnu 2000 v Bratislavě, když jí byly 4 roky. V úvodní sezóně dokázala též získat třetí místo v Markgraf-Berthold Jagdrennen (L) v Baden-Badenu a zakončit jí prvním jedničkovým triumfem v Ceně ČASCH.

Po další úspěšné sezóně 2001, v níž získala 3 vítězství, přišel rok 2002 a zrod nové hvězdy českého překážkového nebe. Postupně vyhrála jedničkovou Cenu Ford Auti In, Memoriál mjr. Miloše Svobody a pak i dva dostihy klasické steeplechase v Meranu, kde v zářijovém vrcholu italské sezóny Gran Premio Merano Forst (Gd1) skončila pátá.

Série přerušená Cheltenhamem

Prvního června 2003 ve Steeplechase di Primavera (Gd3) v Meranu odstartovala sérii 9 vítězství v řadě, která trvala dvě sezóny a zahrnovala i dva triumfy ve Velké pardubické. Mohla by pokračovat i dál, kdyby v listopadu 2004 neudělal žokej Peter Gehm v jejím sedle osudovou chybu, když si v pozici, z níž klisna mohla reálně pomýšlet na vítězství, spletl ve Sporting Index Chase v Cheltenhamu kurz a připravil ji o možnost stát se prvním českým vítězem na britských ostrovech.

V sezóně 2005 pokračovala ve vítězném tažení pardubickou i meránskou drahou a po třech vítězstvích nastupovala jako favoritka na start Velké pardubické s cílem obhájit vítězství v předešlých dvou ročnících. Bohužel její šance skončily pádem v úvodu dostihu, prvním v její dostihové kariéře. V tréninku zůstala i následující rok, druhým místem ve Velké ceně Skansky se kvalifikovala do Velké, ale kvůli zranění, které se ukázalo být vážnější než se původně zdálo, už čtvrtý start ve Velké, kterým se měla s dostihovou kariérou rozloučit, nestihla.

Všestranná, odvážná, vyrovnaná

Mimořádné výsledky, kterých dosáhla, potvrzují i statistiky. Absolvovala celkem 33 startů, z nichž 21 proměnila ve vítězství a v dalších 10 se umístila. Vydělala 10,444.608 Kč a nadále zůstává nejbohatší klisnou v historii našeho turfu.
"Byla neuvěřitelně všestranná, odvážná a psychicky vyrovnaná," vzdal jí již před časem hold její trenér Čestmír Olehla. "Jako šestiletá, když se dostala mezi překážkovou špičku, dokázala zvítězit ve čtyřech dostizích v Meranu a v Pardubicích, na trávě i v oranici, v krátkých dostizích i v dlouhé kvalifikaci pro Velkou pardubickou."

Matka vítěze Crystal Cupu

Po skončení dostihové kariéry odešla do chovu, kde přivedla na svět 7 potomků. Nejlépe si z nich vedli Reki (Look Honey), mj. vítěz wroclavského Crystal Cupu a Reaper (Sholokhov), vítěz 6 překážkových dostihů. Posledního potomka přivedla na svět v roce 2017, od té doby si užívala zasloužené penze nedaleko Prahy v obci Korkyně spolu s Ducem, Sadomisem a dalšími bývalými hvězdami stáje Wrbna. Prvorozená dcera Regine (Oscar) byla zařazena do chovu a letos by mohl vyběhnout její první potomek dvouletá Reginetta (Egerton).