Treviso HomePleaseItalské překážkové dění se z Pisy přesunulo do Trevisa, kde byly na programu tři překážové dostihy. Dvou z nich se zúčastnili svěřenci trenéra Váni mladšiho a oba koně pod vedením Jana Kratochvíla dokázali zvítězit. Navíc dvě umístění získali v rovinových dostizích koně připravovaní Ludvíkem Harisem.


Už osmé letošní vítězství svěřence Josefa Váni ml. a zástupce Scuderia Aichner SRL se zrodilo hned v úvodní Premio Lancenigo (5+, steeplechase, 3500 m, 8.000 euro, záznam). Jan Kratochvíl pojal dostih v sedle v listopadu na zdejší dráze vítězného Home Please (Greinton) aktivně a vyjma středové části dostihu, šéfovali šestihlavému poli. V cílové rovině odrazili nápor dvou soupeřů a zvítězili o třičtvrtě délky před Vanessou del Gardo (Blue Air Force) a Romanovým spolufavoritem Opaleem (Assessor). Home Please nosil v dostihu nejvyšší hmotnost v poli a kromě skokové jistoty bravurně zvládal ostré točení.  

Dobře rozjetý Jan Kratochvíl, který dočasně převzal úlohu prvního jezdce stáje Aichner za zraněného Josefa Bartoše, ovládl také třetí a zároveň poslední překážkový dostih odpoledne, Premio Oderzo (5+., 3500 m, 12.000 euro, záznam). Jím vedený Zanini (Poseidon Adventure) má zkušenosti z velkých překážkových dostihů a po většinu dostihu cválal na druhém místě. V poslední zatáčce šel nezadržitelně dopředu a dominoval o dvě délky před desetinovým favoritem Chateaudemalmaison (War Front).

Dobře zahájil letošní sezónu také trenér Ludvík Haris. Ten vyslal do prodejní Premio Breda di Piave (4+, 2350 m, 3.500 euro, záznam) loňského dvojnásobného vítěze stáje ALPEJ Galise (Suteki Shinkusekun). Ten si počínal proti většinou rozběhaným soupeřům velmi dobře a pod vedením Pietra Stefaniho procválal cílem na třetím místě, pět délek za vítězem, který nosil o 2,5 kilogramů méně.

Z Premio Varago (4+, 1650 m, 4.600 euro, záznam) byl před dostihy škrtnutý Black Bard (Big Bad Bob) a Tereza Grbavčicová se tak ocitla bez rita. Do startovních boxů se ale postavil druhý zástupce stáje DAR Finios (Midships), který pod taktovkou Antonia Ferramosca dostih až do posledního oblouku vodil. V cíli byl klasifikovaný pátý s osmidélkovým manknem na vítěze. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking