Treviso ChicagoDráha v Trevisu byla dnes hodně rozbitá, ale zástupci českých stájí se s tímto faktem dobře vyrovnali. Josef Bartoš a trenér Josef Váňa ml. si upevnili svá vedení v šampionátech dalšími dvěma prvenstvími, mezi kterými byl také úspěch v hlavním dostihu mítinku, krosu Premio Amedeo d’Aosta (4+, cross country, 4750 m, 15.000 €, záznam), kde potvrdil roli favorita BROUGHTON (Teofilo).


Dostih dlouho vodil Power Zar (Desert Prince) s Janem Kratochvílem, za kterého na začátku poslední třetiny dostihu posunul Josef Bartoš Broughtona. Ten čtyři překážky před cílem přešel snadno do čela a zvítězil před tréninkovým kolegou o sedm délek. Neztratil se ani třetí český zástupce v dostihu, vítěz posledního hlavního pardubického dostihu sezóny 2019 Tamas (Royal Court), jenž s Janem Faltejskem získal čtvrté peníze.

Rovněž sedmidélkovým náskokem v cíli nedal sedmi soupeřům šanci v Premio Instituto Del Nastro Azzuro (4+, steeple, 3500 m, 10.000 €, záznam) další zástupce stáje Josefa Aichnera CHICAGO (Montjeu), který kraloval dostihu už od startu. Desetiletý borec tak vyhrál už popáté z posledních sedmi startů. Třetí Fly Filo Fly (Kingsfort) a Jan Kratochvíl na něho v cíli ztráceli devět délek. Doběh na tabuli uzavřel Le Grand (Grand Presidium) s Jiřím Kouskem, zatímco Hubala (Safety Wire) musel Jan Faltejsek v průběhu dostihu zadržet. 

Z dvojice českých zástupců se v úvodní Premio Gran Risa (4+, siepi, 3000 m, 7.500 €, záznam) dostal výše Home Please (Greinton) s Josefem Bartošem, který na třetím místě ztrácel na nečekaně triumfujícícho Sae Cortesapertas (Casamento) s Alessiem Pollionim v sedle čtyři délky. Sargas (Shirocco) byl Janem Kratochvílem na začátku cílové roviny zadržený.

Dva tříletí debutanti trenérů Váňových se objevili na startu rovinové Premio Vittorio Zaini (3+, 2350 m, 4.600 €, záznam) a oba skončili na nižších dotovaných místech.Volunteerse (Blue Bresil) provedl Marcel Altenburger okolo cílového mezníku na čtvrtém místě a Arzu (Shamardal) s Angelo Crocichiou doběhl s odstupem za ním. Volunteers měl v cíli na vítěze manko asi 13 délek. (mze)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking