GranCorsaSiepiVrchol úvodního dne dvoudenního mítinku v Meranu Premio 12 Corsa Siepi (Gd1, 5+, 4000 m, 60.000 €) skončil úspěchem českých zástupců PITON DES NEIGES (Buck's Boum) a Stuke (Jukebox Jury), kteří si rozdělili první dvě místa a francouzského Candide (Turtle Bowl) odkázali na třetí místo. Úspěch v Česku trénovaných koní mohl být ještě výraznější kdyby na pozdějšího vítěze útočící Beau Saonois (Saonois) neměl na poslední překážce pád.    

 
Zpočátku se ale dostih pro české zástupce nevyvíjel nejlépe, když po pár set metrech začala ztrácet Slivka (Mikhail Glinka) a záhy byla zdražena. Na čele se usadil Piton des Neiges s Josefem Bartošem, kterému sekundoval stájový kolega Beau Saonois (Saonois) vedený Janem Kratochvílem. Třetí cválal francouzský Candide trenéra Macaireho, čtvrté místo si držel Stuke (Jukebox Jury). Pořadí se prakticky nezměnilo až do závěrečné fáze. V ní se zdálo, že Stukemu ubývá sil - Lukáš Matuský jej mocně pobízel v době, kdy ostatní ještě měli položené ruce - ale konec ukázal, jak mylný to byl dojem. Nástup Beau Saonois na vedoucího Piton des Neiges skončil záhy - pádem na poslední překážce, ale když se zdálo, že o start-cíl vítězství Piton des Neiges je rozhodnuto, přišel skvělý nástup oživlého Stuke, který s každým cvalovým skokem zkracoval náskok vedoucího koně. Cíl však přišel dříve a Piton des Neiges, svěřenec Josefa Váni mladšího ze stáje Scuderia Aichner, uhájil vítězství o hlavu. Třetí skončil Candide a čtvrtý německý zástupce Leierspielerin (Eden Rock) trenéra Pavla Vovčenka, s Janem Faltejskem v sedle. (záznam)

Také druhý graded dostih dne steeplechase Premio Ezio Vanoni (Gd2, 4+, 3800 m, 40.000 €, záznam) se stal kořistí českého zástupce zásluhou skvěle jdoucího FIRST OF ALL (No Risk At All) ze stáje Dr. Charváta, kterého pro trenéra Pavla Tůmu odjel Jan Faltejsek a který soupeřům utekl o 7 délek. Český hattrick pak doplnil v prodejní Premio Avelengo (pp, 4+, 3000 m, 12.000 €, záznam) jedenáctidélkovou demolicí soupeřů nejvýše zatížený CHICAGO (Montjeu) ze Scuderia Aichner s Josefem Bartošem v sedle, Albe Back (Archipenko) skončil třetí. Ani z rovin neodjíždějí čeští koně s prázdnou díky druhému místu Hidden Flame (Barathea) stáje DAR v Premio Troppo Forte (4+, 1600 m, 4.000 €, záznam)

P.S. Záznamy dostihů fungují jen na některých prohlížečích, kvalitnější aktuálně nejsou k dispozici

Záznam celého dne (hlavní dostih začíná v čase 3:10:54):    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking