Snad ještě nikdy nebyl vrchol první části překážkové sezóny v italském Meranu, kterým je víkendový dvoudenní mítink s pěti Graded překážkovými dostihy, tak výborně obsazen českými zájemci jako letos. Do Itálie letos směřují ti nejlepší čeští překážkáři, chybí snad jen ti, kteří preferují cross-country.


I díky tomu bude početní převaha českých zástupců v nejvýznamnějších dostizích následujícího víkendu větší než obvykle. Vrcholem sobotního mítinku bude Gran Corsa Siepi d'Italia (pp., 5+, 4000 m, 60.000 €), v níž by měl skvělý výkon z minulého startu potvrdit Stuke (Jukebox Jury) s Lukášem Matuským. Druhým českým želízkem v ohni je únorový Gd1 vítěz z Pisy Beau Saonois (Saonois) s Kratochvílem,  české barvy budou hájit též Slivka (Mikhail Glinka) s Ferhanovem a v neposlední řadě i Piton des Neiges (Buck's Boum), který bude mít v sedle Josefa Bartoše. Proti 4 českým zástupcům nastoupí dva domácí a také francouzský svěřenec trenéra Macaira Candide (Turtle Bowl), který v Meranu už v roce 2017 vyhrál Gd2 proutěnky a letos, kdy se vrátil po dvouleté pauze získal jedno vítězství ve Fontainebleau.

Nepřehlédněte: Nagano Gold v neděli debutuje. V Gr.1 Grand Prix de Saint-Cloud proti němu nastoupí jen 4 koně

Skutečně luxusní obsazení má vrchol druhého dne Gran Steeplechase d'Europa (Gd1, 4600 m, 65.000 €), ve které se obhájci loňského vítězství Notti Magiche (Montjeu) s Janem Kratochvílem postaví dva čeští vítězové Gran Premia Al Bustan (Medecis) s Markem Stromským a loni úspěšný L'Estran (Linda's Lad) s Josefem Bartošem. Mimořádně třídový a ve francouzských graded umístěný Capferret (Day Flight) bude chtít pod Lukášem Matuským odčinit nepovedený návrat po delší pauze, dále zde jsou Gd3 vítěz Northerly Wind (Saint Des Saints) s Janem Faltejskem a vítěz Velké vroclavské Reki (Look Honey), v jehož sedle bude Pavel Složil. Proti české přesile nastoupí jen dva odvážlivci - vítěz loňské German Grand National Serienlohn (Lomitas), do jehož sedla byl angažován Jaroslav Myška, a domácí Babalshams (Voix du Nord).

Mítink nabídne ještě další tři graded a jeden listed dostih, všechny též obsazené i českými koňmi. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking