Výrazně seškrtané zůstalo startovní pole vrcholu nedělního mítinku v Saint-Cloud kterým je Gr.1 Grand Prix de Saint-Cloud (4+, 2400 m, 240.000 €). Dostih, v němž si svou sezónní premiéru odběhne úřadující Kůň roku Nagano Gold (Sixties Icon), bude mít jen 5 účastníků.

 
Neznamená to, že by šestiletého hnědáka Syndikátu V3J, do jehož sedla se vyhoupne Christophe Soumillon, čekala lehká úloha, pro svěřence Václava Luky mladšího ale může být uklidňujícím faktem, že z dostihu, pokud se nestane nic mimořádného, neodejde bez peněz. Ty jsou totiž vypláceny do pátého místa a poslední v cíli získá 6.864 €, což je mimochodem víc, než vydělá vítěz většiny českých vytrvaleckých jedniček pro starší koně.

Bošovický zástupce však přesto nastupuje s handicapem - letos ještě nestartoval. Předpokládaný favorit sedmiletý Way to Paris (Champs Elysees), domácí zástupce v sedle s Pierrem-Charlesem Boudotem, už letos vyběhl 4x, má za sebou vítězství v Gr.2 Grand Prix de Chantilly a naposledy v Prix Ganay (Gr.1) nestačil jen na loňského derby vítěze Sottsasse (Siyouni), kterému podlehl o pouhou hlavu.Zatímco od dua ze stáje Wertheimerů Folamoura (Intello) s Cheminaudem a Ziyada (Rock of Gibraltar) s Maxime Guyonem by Way to Paris nemuselo moc hrozit, neboť je oba v Grand Prix de Chantilly s poměrně výrazným rozdílem zdolal, silný soupeř mu přicestuje zpoza lamanchského průlivu. Stáj Godolphin reprezentující pětiletý Old Persian (Dubawi), v jehož sedle bude Mickael Barzalona, také letos ještě nevyběhl, loni na podzim však vyjhrál Northern Dancer Turf Stakes (Gr.1) v Kanadě a v březnu jistě ovládl Dubai Sheema Classic (Gr.1) v Meydanu. 
  


Nagano Gold v této sestavě není bez šancí na medailové umístění, hodně však bude záležet na průběhu dostihu. Už předvedl, že pokud mu dostih sedne, je svým drtivým finišem schopen porazit téměř kohokoliv, otazníkem je, zda se někdo z jeho soupeřů uvolí dělat slušné tempo. Mohl by jím být právě Red Persian, který umí chodit z čela a z domácích drah je na solidní tempo zvyklý. V neděli v 15.50 budeme moudřejší. (miv)

Dostih je možno sledovat volně po bezplatné registraci na France-Galop.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking