jesenny handicap 21Už jsme to psali několikrát a on nám stále svými výsledky dává za pravdu. Navzdory přibývajícím létům prožívá devítiletý IDEAL APPROACH (Bushranger) svou nejlepší sezónu. Svěřenec Luboše Urbánka, reprezentující růžovobílé barvy stáje Lokotrans Karla Jalového, to znovu potvrdil ve výborně obsazeném vrcholu bratislavského programu Jesenné handicapu (I.k., 3+, 1800 m, 6.000 €)

 
Do něj nastupoval vítěz trojice letošních dostihů včetně dvojkového handicapu v Hamburku s nejvyšší vahou v poli - Martin Laube musel navážit 60 kg, a proti sedmi silným soupeřům včetně klasického vítěze Petardy (Free Eagle), jeho stájové družky z lotu Pavla Tůma, druhé z Jarní ceny klisen Devoir Rien (Olympic Glory), vítěze Jarnej míle a Zlatého bičíku Grey Touch (Poet's Voice), vítězky Ceny Whisky Lady Mazie (Excelebration) či Ryonyho (Zoffany), který naposledy zvítězil v Ceně turfu.

Nepřehlédněte: Partenit majitele nezměnil. Ani po nabídce 775 tisíc eur neboli 19,6 miliónů korun!

Laube v Ideal Apoproachově sedle začal dostih zostra, navzdory vysokému startovnímu číslu ještě před prvním obloukem dostal tradičně z čela chodícího Ideal Approache do vedení a v ostrém tempu, díky němuž měl už v oblouku dvoudélkový náskok, dostih rozjel. Nasazené tempo na protější rovině trošinku polevilo, ale do cílové roviny už znovu nabuzený Ideal Approach vbíhal s náskokem 1 1/2 délky a navzdory úsilí soupeřů jej udržel až do cíle. Druhá, 1 3/4 délky zpět, finišovala domácí Lady Mazie, třetím místem se po dvouapůl měsíční pauze vrátil na dráhu Petarda Jiřího Charváta, čtvrtý skončil domácí Ryony.

V rámcových dostizích se českým zástupcům tolik nedařilo a nezískali žádné vítězství. Naopak uspěli domácí žokejové Jaroslav Línek a Zdenko Šmída, první a třetí muž průběžného šampionátu jezdců, kteří si připsali po dvou vítězstvích. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net