Ponntos abbayeNečekaně dobře si vedl vítěz Svatováclavské ceny tříletý Ponntos (Power) v konkurenci elitních evropských sprinterů v Prix de l'Abbaye (Gr.1, 3+, 1000 m, 350.000 €, záznam) v níž jako největší outsider v poli a jediný účastník bez vítězství v listed či grupovém dostihu obsadil po heroickém výkonu šesté místo.


Z prvního boxu odskakující hnědák ze stáje Evy Nieslanikové opět využil své excelentní rychlosti po startu a podél bariéry předvedl skvělý start, kterým se dostal na třetí místo. Poté, co mu vedle cválající Air de Valse (Mesnil des Aigles) cestu zkřížila trošku ztratil, ale pořád se držel mezi pěti nejlepšími. Na přímé dráze po pobídkách Milana Zatloukala dokázal držet krok se špicí až do samotného závěru a na distanci, která jeho naturelu sedí lépe než 1200 metrů, nakonec vybojoval skvělé šesté místo. Vítězství skvělým progresem v posledních metrech pro sebe urval tříletý A CASE OF YOU (Hot Streak) s Patrickem Whelanem v sedle, který o krátkou hlavu porazil Air de Valse.

V Meranu dnes největšího úspěchu dosáhl Poet's Shadow (Poet's Voice), který s Josefem Bartošem skončil čtvrtý v proutěnkách Premio Sinigo (4+, 3300 m, 12.000 €), Lord Dragon (Dragon Dancer), vedený Ondřejem Velkem, vybojoval púěkné třetí místo v hlavním dostihu mítinku ve Štrasburku Prix Marcel Michel - Grand steeplechase de Strasbourg (stch, 5+, 4200 m, 48.000 €). (miv)

Inzerce
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net