Jardinmichelet pl2Na třech frontách bojovali v neděli čeští koně startující v zahraničí. Nejvíce pozornosti bylo upřeno do polské metropole na tamní závodiště ve Sluzewieci, kde startovali dva z aktuálně nejlepších starších koní v českém tréninku Ignacius Reilly (Worthadd) a Jardin Michelet (Kingfisher). Ani jeden však plně nesplnil očekávání.

 
Lépe si vedl loňský vítěz Slovenského derby Jardin Michelet, který s Martinem Srncem nastupoval jako druhá šance do Nagrody Prezesa Totaluzatora Sportowego (L, 4+, 2600 m, 148.750 zl). Defenzivně jetý hřebec v poli 10 koní získal solidním finišem čtvrté místo, 3/4 délky za vítězem, polského derby 2022 Jolly Jumperem (Free Eagle). Suverénní vítězkou se stala MISS DYNAMITE (Vadamos) s Václavem Janáčkem v sedle.Jednu z minima slabších chvilek své jinak vynikající a vyrovnané kariéry si v Memoriálu Fryderyka Jurjewicza (L, 3+, 1600 m, 78.750 zl, záznam) vybral tréninkový kolega Jardin Micheleta Ignacius Reilly, který s Davidem Liškou bez významnějšího momentu doběhl v poli devíti koní na osmém místě. Vítězství si odnesl sedmiletý TIMEMASTER (Mukhadram).

Mimořádně zajímavý i pro české turfmany byl samotný vrchol dne Westminster Derby (Gd1, 3 hř+kl., 2400 m, 227.500 zl, záznam), na jehož start se po 16 letech od třetího místa Tullamore (Theatrical) postavil na start vítěz Českého derby Naughty Peter (Tai Chi). Ten strávil většinu dostihu na konci dvacetihlavého pole s velkou ztrátou na čelo, kterou se mu sice v cílové rovině podařilo znatelně zkrátit, stačilo to však jen na sedmé místo. Vítězství patřilo domácí MAGNEZJE (Phoenix of Spain) s Per-Andersem Grabergem, druhý finišoval Janáčkem pilotovaný Zen Spirit (Inns of Court).

V Deauville absolvovali kariérní debuty dva dvouletí z bošovické centrály, jak Lawliet (Profitable) stáje Leram v Prix de Tancarville (2 hř., 1200 m, 50.000 €), tak Westminster Fox (Areion) v Prix de Lisieux (2 kl., 1200 m, 50.000 €) uzavřeli doběh. Stejně dopadl i Matello (Intello) ve dvojkovém handicapu Akol Global Investment-Preis (1600 m, 15.000 €) v rámci derby dne v Hamburku, jemuž se nepodařilo navázat na skvělé druhé místo svého stájového kolegy Uprighta (Protectionist) v Preis der Großen Woche auf der Galopprennbahn Baden-Baden/Iffezheim (Agl. III, 2850 m, 10.000 €) z předešlého dne. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net