Jir sun ham22Poté, co v loňské edici obsadil deváté místo v poli deseti koní, se pětiletý hnědák stáje Lokotrans Jir Sun (Shamardal) znovu postavil na start Gr.3 sprintu Grosser Preis von Lotto Hamburg, konaného v rámci Derby mítinku v Hamburku. O dotaci 55.000 € se na trati 1200 metrů tentokrát utkalo šest koní, mezi nimiž byl český zástupce největším outsiderem.

 
Martinem Laubem vedený valach zvolil svou tradiční defenzivní taktiku, v cílové rovině se pokusil zaútočit, ale jeho progres stačil jen překonání jediného soupeře. Za páté místo, 7 1/2 délky od vítězného DANELO (Exceed and Excel), bral svěřenec Luboše Urbánka 2.000 €.

Páté místo veze z Hamburku také Jir Sunův stájový kolega Matello (Intello), který pod Sybille Vogt zvolil v trojkovém handicapu Sparkasse Holstein-Rennen (1400 m, 9.000 €), ofenzivnější taktiku, držel se blízko čtvrtého místa va ve vyrovnaném souboji ztrácel na vítěze 2 3/4 délky. Tabuli nestihl jen Brilliant Star (Sea The Stars), který ve dvojkovém handicapu Preis der Besitzervereinigung für Vollblutzucht und Rennen na 2200 metrů o 11 tisíc eur skončil se Sybille Vogt v poli sedmi koní na šestém místě. (miv)

Záznam mítinku (čeští zástupci startovali v 8., 10. a 11. dostihu)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net