Memento mori5Jen málo chybělo, aby se tříletý hnědák stáje KarBoBau s.r.o. Memento Mori (Fast Company) dnes vyčlenil z kategorie nezvítězivších. Svěřenec Václava Luky, nastupující po dvouměsíční přestávce, skončil o 3/4 délky druhý v Prix du Carre des Capucins (maiden, 3, 1600 m, 22.000 €, záznam).

 
Theo Bachelotem vedený valach přitom na distanci už přešel do vedení, ale v závěru jej předstihl zvenčí mohutně finišující LEV (Lope de Vega). V dostihu startoval i dřívější svěřenec Václava Luky Gurzuf (Zelzal), který obsadil páté místo.

Nepřehlédněte: Z Deauville další koně do českých stájích. Vedle Tomáše Jandy nakupovala i Ingrid Janáčková Koplíková

O něco kratší pauzu v Chantilly ukončil Westminster Night (Morandi), startující poprvé od druhého místa ve Velké jarní ceně. Toho čekal podstatně náročnější úkol v listed Prix de Saint-Patrick (3, 1600 m, 55.000 €, záznam) do níž nastupoval s Clementem Lecoeuvrem jako největší outsider. Většinu dostihu strávil na konci pole, v cílové rovině sice zvenčí ukázal slušný progres, ten však předvedli i soupeři a Westminster Night skončil poslední, nicméně jen necelé 4 délky od vítěze a hlavu od pátého v cíli. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net