arqana zanr22Také druhý závěrečný den Letní dražby společnosti Arqana v Deauville přinesl nárůst ekonomických ukazatelů. Den věnovaný především klisnám, matkám a koním v tréninku zaznamenal více než 90% podíl prodaných koní z 235, kteří prošli dražebním ringem. Celkem bylo během dvou dnů prodáno 86% koní s průměrnou cenou 34.451 €, o 65% vyšší než v loňském roce. Celkové tržby poprvé v historii dražby překonaly hranici 10 miliónů eur, když dosáhly částky 13,164.300 €.

 
Také z druhého dne putuje několik koní do českých stájí. Dva zakoupil bloodstock agent Tomáš Janda, který zakoupil dva tříleté s minimem dostihových zkušeností. Za 11.000 € zakoupená (lot 355) ryzka SALASTRAINS z lotu trenéra Chappeta má za sebou dva červnové starty, ve druhém v dostihu na 2200 metrů o 9 tisíc eur v Orleans doběhla druhá. Klisna je dcerou vytrvalého Highland Reela (Galileo), matka Sundene (Zafeen) se ve dvou letech umístila a klisna je jejím prvním potomkem.

Ještě méně exponován byl za 6.000 € zakoupený valach DILLON (Dariyan) (lot 476), který vyběhl jen jedinkrát - v květnu doběhl třetí v dostihu na 3200 metrů o 10 tisíc eur v Nort-sur-Erdre. Francouzský rodák má solidní pedigree - otec Dariyan (Shamardal), vítěz Prix Ganay (Gr.1), je na našich drahách už početně zastoupen, matka Picayune (Manduro) se umístila v listed.

Nepřehlédněte: Pět nových dvouletků putuje do Česka. V Deauville nakupují Hana Juránková i Tomáš Janda

Nejvíce dostihových zkušeností si do Česka přiváží tříletá SALLYWELL (Bungle Inthejungle) (lot 370), kterou za 3.000 € vydražila Ingrid Janáčková Koplíková. První potomek dvojnásobné vítězky Texas Katie (Clodovil) hnědka Sallywell absolvovala už 8 startů, polovinu loni jako dvouletá. Zatímco ve své první sezóně získala tři umístění, letošní sezónu otevřela premiérovým vítězstvím v dostihu na 1000 metrů v Angouleme, po kterém následovaly tři starty bez místa. Její aktuální rating činí 33,5 kg.

Miloslav Vlček      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net