lot 83Ve čtvrtek začala v Deauville dvoudenní Letní dražba, jejíž úvodní den byl věnován především dvouletým koním, a to jak pro rovinové, tak i překážkové dostihy. Pořadatelé mohli být s výsledky úvodního dne spokojeni, protože nové majitele našlo 169 koní, 82% ze všech nabízených a tržby dosáhly částky 5,598.500 €, což je o 61% více než v loňském roce. Výrazně o 60% vzrostla i průměrná cena, která dosáhla 33.127 € a 56% nárůst zaznamenal i medián, který dosáhl hodnoty 21 tisíc eur.

 
Na dražbě nakupovali i oba v Česku operující bloodstock agenti Hana Juránková a Tomáš Janda, kteří dohromady vydražili 7 dvouletků, z nichž 5 posílí české stáje.

Pod třemi z nich je podepsána Hana Juránková, která vydražila dvě klisny a jednoho hřebce. Za 11.000 € získala lot 83, v Irsku narozeného hřebce po vítězi Prix de la Foret (Gr.1) Aclaim (Acclamation), prvního potomka dvojnásobné vítězky Goodnite Irina (Roderic O'Connor), polosestry blacktype vítězky Havanna Belle (Teofilo).


 
Za stejnou sumu vydražila také lot 60, dalšího irského rodáka tentokrát po vítězi Superlative Stakes (Gr.2) Estidhkaar (Dark Angel). Matka hnědáka, jehož cval si můžete prohlédnout zde, v USA narozená Cinema Paradiso (Gio Ponti), na dráze mnoho neukázala, ale je polosestrou dvou listed vítězů.

Zajímavě poskládaný rodokmen má jediná Hanou Juránkovou zakoupená klisna (lot 19, cval zde). V Anglii narozená ryzka je dcerou Gr.3 vítěze a Gr.1 umístěného Washington DC (Zoffany) a nestartovavší Princess Rock (Fastnet Rock), jejíž matka Queen of Mean (Pivotal), je polosestrou vítěze Phoenix Stakes (Gr.1) Zoffany (Dansili) a dalších dvou grupových vítězů. Zakoupená klisna je tudíž 3x3 prochována na Zoffanyho matku Tyranny (Machiavellian). Nová akvizice je druhým potomkem své matky, první, klisna Rockprincess (Belardo), vyhrála jako dvouletá jeden dostih v Anglii.

Tomáš Janda svůj zájem rozdělil mezi rovinové i překážkové dvouletky. Do rovin zamíří za 10.000 € zakoupená v Irsku narozená dcera (lot 48, cval zde) Gr.1 sprintera Profitable (Invincible Spirit) a čtyřnásobné vítězky v Anglii a Francii klisny Wizara (Teofilo). Jandova akvizice je jejím třetím potomkem, z předchozích už má jednu vítězku. Bábou klisny je listed vítězka a Gr.2 umístěná Princesse Dansante (King's Best).

V části věnované koním s překážkovým potenciálem získal Janda dvouletou tmavou hnědku jménem BATHALOLA (lot 170), dceru účastníka Českého derby Bathyrhona (Monsun) a dvojnásobné vítězky A Lola (Sagamix), polosestry dvou v blacktype překážkových dostizích umístěných valachů.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net