Lot 77Po dvou letech, kdy se kvůli Covidu nejprve neuskutečnila vůbec a poté proběhla pouze online formou, se do dražebního komplexu společnosti BBAG v Iffezheimu vrátila Frühjahrs-Auktion - tradiční Jarní dražba. Bylo na ní nabídnuto 76 koní, z nichž 57 našlo nové majitele za průměrnou cenu 10.816 €. V porovnání s loňskou online edicí vzrostla průměrná cena o více jak 30%, nárůst však zaznamenala i při srovnání s rokem 2019, kdy dosáhla 10.345 €.

 
Minimálně dva koně by měli posílit české stáje. Trenér Zdeno Koplík v Baden-Badenu vydražil za 10.000 € dvouletého hnědáka irského původu (lot 77) PARTNER IN CRIME (Kessaar), dosud trénovaného F. Guyaderem v Chantilly. Hřebec už ve Francii absolvoval tři starty, nejlépe dopadl při debutu v Marseille-Borely, kde v dostihu na 1000 metrů obsadil čtvrté místo. V následujících dvou startech obsadil šesté a osmé místo, a stejně jako při svém jediném dotovaném umístění porazil vždy jednoho soupeře. 

Nového koně přivítá ve stáji i trenér Jiří Brož, do jehož přípravy míří Hanou Juránkovou za 12.000 € zakoupený pětiletý valach MANNIX (Intello) (lot 84). Ve Francii narozený ryzák byl dosud v přípravě Petera Schiergena v Kolíně nad Rýnem a má za sebou pouhých 7 startů, které všechny absolvoval na francouzských drahách. Jako dvouletý vyhrál v Nancy dostih pro nezvítězivší na 1950 metrů, čtyřikrát se umístil a vydělal 15.592 €. Jeho aktuální francouzský rating je 35 kg. (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net