arqana zanr 19 12Letošní rok přinese premiéru nové dražby v programu francouzské dražební společnosti Arqana. Zářijová dražba ročků sice částečně nahradí dražbu v.2, bezprostředně navazující na elitní srpnovou dražbu, oproti své předchůdkyni však nabídne podstatně širší nabídku koní. Právě zveřejněný katalog čítá 315 ročků.

 
Je mezi nimi hned několik sourozenců blacktype vítězů a potomků předních evropských plemeníků. Ač dražba nehodlá konkurovat srpnové, a tak ta největší jména evropského chovu jsou zde zastoupena sporadicky, přesto mezi otci ročků najdeme i taková jména jako Dark Angel (Acclamation), Oasis Dream (Green Desert), Kendargent (Kendor) či Wootton Bassett (Iffraaj). V nabídce je i řada ročků z prvních ročníků evropských plemeníků včetně vítěze 2000 Guineas Magna Grecia (Invincible Spirit), špičkového sprintera Ten Sovereign (No Nay Never) či v Prix de l'Arc de Triomphe úspěšného Waldgeist (Galileo).

Ročků s českými konexemi v katalogu mnoho není, přesto v něm najdeme třeba lot  10, ryzku francouzského chovu po Dawn Approach (New Approach), jejíž matka listed umístěná Khadima (Zamindar) je polosestrou excelentního překážkáře Khalshaniho (Kahyasi). Další roční klisna ryzka francouzského chovu, nabízená jako lot 215, je dcerou Recordera (Galileo) a Gr.2 umístěné klisny Bolivia (Monsun), pravé sestry účastníka Českého derby a nyní předního francouzského překážkového plemeníka Bathyrhona. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net