Shabana zb vyrezNěmecká dražební společnost BBAG zveřejnila katalog na svou hlavní dražbu - dražbu ročků, která se pravidelně koná na začátku září. Letos se v Iffezheimu uskuteční v pátek 2. září a katalog, který nyní pořadatelská společnost publikovala, čítá 224 ročků vesměs velmi zajímavých rodokmenů. Je mezi nimi řada ročků z prvních ročníků svých otců včetně prvních potomků nejžádanějšího německého plemeníka posledních dvou sezón hřebce Best Solution (Kodiac).

 
Plemeník, od něhož němečtí chovatelé hodně očekávají, je zastoupen hned 13 potomky, nicméně není zdaleka jediným hřebcem s prvními ročky, který má v katalogu víc poroků. Dalším je vítěz Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Waldgeist (Galileo), který má v katalogu 9 potomků. A to navzdory faktu, že stojí na ostrovech, stejně jako další z plemeníků, o jejichž potomky je v Německu zájem, vítěz Deutsches Derby (Gr.1) Sea The Moon, zastoupený 10 potomky a jeho otec Sea The Stars (Cape Cross), který má v katalogu 8 ročků. Nejpočetněji je zastoupen u nás dobře známý německý šampión Areion (Big Shuffle), mající v katalogu dokonce 15 potomků.

Naše kontakty s německým chovem jsou velmi čilé, a tak nepřekvapí, že mezi ročky je řada sourozenců koní, kteří úspěšně běhali či stále běhají v barvách našich majitelů. Takovým je například lot 81 klisna DANCE AT DAWN (Cable Bay), která je polosestrou vítěze pardubického Zlatého poháru Dangerous Gleama (Generous), nicméně na její ceně se spíše odrazí polosestra Diamond Dove (Dr Fong), německá zimní královna a šampiónka dvouletých klisen. 

Hned dvě reference má u nás švýcarský rodák MONTE AMARO (Amaron), nabízený jako lot 101. Jeho polobratr Mister Westminster (Hurricane Run) bodoval na špičkové úrovní jak na rovinách, tak i posléze na překážkách, a špatně si nevedla ani Merella (Blue Canari), též schopná vítězit v obou disciplínách.

Hned tři z našeho pohledu zajímavé ročky má v katalogu plemeník Lord of England (Dashing Blade). Prvním je dosud nepojmenovaný ryzák (lot 93) ze čtyřnásobné vítězky Kelemoi de Pepita (Hawk Wing), jenž je polobratrem dříve nadějného rovináře a nyní úspěšného překážkového koně King Heart (Nathaniel). Druhým hřebec SUNITO (lot 113), polobratr klasické vítězky Sbahany (Jukebox Jury) ale též německé listed vítězky Cliffs Art (Canford Cliffs). A tím třetím je jako lot 141 nabízený KREUZBERG, který je pravým bratrem Kronprinze. Ten sice po nákupu pro stáj Jiřího Charváta už nenavázal na předešlé úspěchy, ale pořád je to dvojnásobný grupový vítěz.

Za zmínku stojí jistě i irská rodačka, uvedená v katalogu pod číslem 179. Dcera začínající plemeníka Blue Point (Shamardal) je polosestrou nejen Gr.3 vítěze Al Tariq (Oasis Dream), ale i Gr.2 umístěného Lehaima (Siyouni), působícího v našem chovu.

A zapomenout nesmíme ani na lot 166 ryzáka AMERICAN DREAM. Německý rodák po The Grey Gatsby (Mastercraftsman) je prvním potomkem v italských listed umístěné klisny Abiona (Jukebox Jury), pravnučky trojkorunové vítězky Arvy (Scottish Rifle). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net